Başarı Yolunda Gemileri Yakmak / Davut Can / Hayat Yayınları
Başarı Yolunda Gemileri Yakmak

Başarı Yolunda Gemileri Yakmak / Davut Can / Hayat Yayınları

Fiyat : ₺59,00(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 1
Galaxy Duvar Saati

Başarı Yolunda Gemileri Yakmak

Başarı Yolunda Gemileri Yakmak

 

Tarık bin Ziyad, 19 Temmuz 711’de, 12 bin kişilik ordusuyla İspanya’ya geçti. Askerlerini indirdikten sonra, bütün gemileri ateşe verip yaktırdı. Bu arada İspanya Kralı Rodrik’in 100 bin kişilik ordusuyla üzerine geldiğinin haberini aldı. Askerlerine şu tarihi sözleri söyledi: “Arkanızda düşman gibi deniz, önünüzde deniz gibi düşman. Nereye kaçacaksınız? Vallahi sizin için ancak sadakat ve sabır kalmıştır. Düşmanın silahı, teçhizatı ve erzakı boldur. Sizin silah olarak ancak kılıçlarınız, erzak olarak da düşmanın elinden sahip olabileceğiniz vardır.”

Tarık Bin Ziyad, düşman asker sayısının kendi ordusundan sekiz kattan fazla olduğu bu savaşı, kesin bir zaferle kazandı. Endülüs Emevileri’nin temelini attı. Batılı tarihçilerin de dediği gibi o topraklarda 800 yıl süren Rönesans ve Reform’un fikir olarak temelinde Endülüs Emevileri’nden çevrilen kitaplar vardır.

“Gemileri Yakmak” deyiminin böyle önemli bir tarihi olaya işaret ettiğini birçoğumuz biliyoruz. Fakat bilip de uygulamadığımız birçok doğru gibi hayatımızda gemileri hiç yakamıyoruz. Hiç düşündük mü kaç yerde gemilerimizi yakmamız gerekirken yakmadık?

Bu kitap, eğitimini ve kişisel gelişimini en güzel şekilde gerçekleştirmek isteyen genç beyinlere başarının kıyısında gemileri yakmak adına önemli bir kaynak eser…

Başarı Yolunda Gemileri Yakmak

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe

Yayınevi: Hayat Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Ne Alırsan 5 Tl
Fırsat Ürünleri
Etiketler
Başarı, Başarı Yolunda, Başarı Yolunda Gemileri, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Can, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Can Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Can Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Can Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Davut Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Can, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Can Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Can Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Can Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yakmak Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Davut, Başarı Yolunda Gemileri Davut Can, Başarı Yolunda Gemileri Davut Can Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Davut Can Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Davut Can Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Davut Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Davut Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Davut Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Can, Başarı Yolunda Gemileri Can Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Can Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Can Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Hayat, Başarı Yolunda Gemileri Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Gemileri Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak, Başarı Yolunda Yakmak Davut, Başarı Yolunda Yakmak Davut Can, Başarı Yolunda Yakmak Davut Can Hayat, Başarı Yolunda Yakmak Davut Can Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Davut Can Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Davut Hayat, Başarı Yolunda Yakmak Davut Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Davut Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Can, Başarı Yolunda Yakmak Can Hayat, Başarı Yolunda Yakmak Can Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Can Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Hayat, Başarı Yolunda Yakmak Hayat Yayınları, Başarı Yolunda Yakmak Yayınları,