İnsan Ne İle Yaşar? / Lev Nikolayeviç Tolstoy / Antik Yayınları

İnsan Ne İle Yaşar? / Lev Nikolayeviç Tolstoy / Antik Yayınları

Fiyat : ₺7,50(KDV Dahil)
Stok Miktarı : 59
Galaxy Duvar Saati

İnsan Ne İle Yaşar? / Lev Nikolayeviç Tolstoy / Antik Yayınları

Erken gelmiş bir bahar günü, ormanda yalnızdım, ormanın seslerini dinliyordum. Son üç yıldır süregelen çırpınmalarımı, Tanrı'yı arayışımı, sürekli bir biçimde sevinçten umutsuzluğa sıçrayışlarımı düşünüyordum... Birden, ancak Tanrı'ya inandığım sıralarda yaşadığımı anladım. Sırf onu düşünmekle bile, yaşamın sevinçli dalgaları kabarıyordu benliğimde. Çevrede her şey canlanıyor, her şey bir anlam kazanıyordu. Ama Tanrı'ya inanmamaya başladım mı yaşam duruveriyordu.

 Tolstoy, İtiraflarım'dan

 Tolstoy, İnsan Ne İle Yaşar'daki tüm öykülerinde insanın özünde iyilik olduğunu vurgular. Şeytan ve meleği temsil eden karakterleri öykülerinde kullanarak, insanın er ya da geç iyiliğin peşinden gidebileceğini anlatmak ister.

 Tolstoy 1885'te yayımlanan bu esere adını veren İnsan Ne İle Yaşar adlı öyküde, insanların özünde iyilik olduğunu ve durum her ne olursa olsun iyilik yapması gerektiğini anlatır. Peki insanların içinde hiç mi kötülük yoktur? diye bir soru akla geldiğinde ise yazarın başka bir öyküsüne göz atmak yeterli olacaktır. İnsana Ne Kadar Toprak Lazım hikâyesinde de bu sorunun cevabını buluruz.

Ne Alırsan 5 Tl
Fırsat Ürünleri
Etiketler
İnsan, İnsan Ne, İnsan Ne İle, İnsan Ne İle Yaşar, İnsan Ne İle Yaşar Lev, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Tolstoy, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Tolstoy Antik, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Tolstoy Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Antik, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Nikolayeviç Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Tolstoy, İnsan Ne İle Yaşar Lev Tolstoy Antik, İnsan Ne İle Yaşar Lev Tolstoy Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Tolstoy Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Antik, İnsan Ne İle Yaşar Lev Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Lev Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Tolstoy, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Tolstoy Antik, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Tolstoy Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Antik, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Nikolayeviç Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Tolstoy, İnsan Ne İle Yaşar Tolstoy Antik, İnsan Ne İle Yaşar Tolstoy Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Tolstoy Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Antik, İnsan Ne İle Yaşar Antik Yayınları, İnsan Ne İle Yaşar Yayınları, İnsan Ne İle Lev, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Tolstoy, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Tolstoy Antik, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Tolstoy Antik Yayınları, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Tolstoy Yayınları, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Antik, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Antik Yayınları, İnsan Ne İle Lev Nikolayeviç Yayınları, İnsan Ne İle Lev Tolstoy, İnsan Ne İle Lev Tolstoy Antik, İnsan Ne İle Lev Tolstoy Antik Yayınları, İnsan Ne İle Lev Tolstoy Yayınları, İnsan Ne İle Lev Antik, İnsan Ne İle Lev Antik Yayınları,