1 2 3 >

Balon

Nerede bir eğlence, parti ve organizasyon var ise orada vazgeçilmez bazı araçlar olmazsa olmazdır. Ortamın daha renkli, estetiksel ve bol görselli oluşu daha ilgi ve alaka çekmektedir. Fotojenik olması için, özellikle çocukların veya yetişkinlerin dikkatini çekmek istenir. Mekân sahibinin veya organizasyon yapan kişinin elindedir ortamın düzeni ve kullanılacak araçlar. Bu araçlar içerisinde en çok tercih edilen vazgeçilmeyen akla ilk gelen ürün balondur.

Balon, geniş rengarenk ürün yapısı ile sizlere görsel bir sunum sağlar. Partilerde, doğum günlerinde, özel günlerde ve organizasyonlarda çokça kullanılmaktadır.  Özellikle doğum günlerinde ortamın daha romantik ve estetik olmasını sağlamaktadır. İster havada sürüklenen ister yerde duran her türlü kullanılmaktadır.

Balon, helyum ve oksijen gibi havalarının içerisinde doldurulup şişirilerek ağız kısmının hava almayacak şekilde kapanması ile kullanıma hazır hale gelmektedir. Kauçuk maddesinde yapılmış esnek bir yapıya sahiptir. Şekil ve renk seçenekleri değişebilmektedir. Birçok alanda kullanılabilen bir üründür. Bazen üzerinde yazı baskıları ile veya simgelerle ortamın havasını değiştirmektedir. Dayanıklı bir yapıya sahiptir fakat fazla işlem ve inceltilme ile parçalanma söylem ibaresi ile patlayabilmektedir. Patlama esnasında ses ve gürültü oluşturabilmektedir. Isıyı sevmeyen bir yapıdadır. Isı gerginleşmesini veya zarar görür yapıya sahiptir. Normal yapıdaki bir balona geniş yapıda bir cismin değmesi ona zarar vermez. İnce yapıdaki, sivri cisimler balonu patlatır.

Balon, içerisine aktarılmış hava balonun cismine ve kullanımını değiştirmektedir. İçerisine helyum doldurulmuş bir balon hava ile temasında uçucu bir maddeye dönüşmektedir. Oksijen ile doldurulmuş balon ise havada kalmaz yer çekimine tabi olur. Bu özelliklere bakıldığında balondan beklentinize göre bir cisim ile doldurması gerekmektedir. 

Farklı modellerde oluşabilen balonlardan bir tanesi su balonudur. Su balonu, daha küçük yapıda olan içerisine suyun doldurulması ile belirli bir hacim oluşturan bir üründür. Diğer hava maddeleri ile dolumu ona zarar vermektedir. Suyun ağır yapısı ile fazla bir hareket ve tepki aldığı zaman patlama ve içerisindekinin boşalmasını sebep olmaktadır. Süs eşyası olarak değil daha çok eğlence ve oyun aracı olarak kullanılmaktadır.

Görsel yapısı değişiklik gösterebilmektedir. Bunun en basında dairesel ve elips yapıya benzeyen olanı diyebiliriz. Bunu eşlik eden kalp şeklinde olan ve günümüzde de çokça kullanılmakta olan sayı ve harf modelli parti balonlarını örnek verebiliriz. Tekli veya çoklu paket haline satılmaktadır. Bazı paket modellerinin içerisinde balonların sabitlenmesi için stantlarda bulunabilmektedir. İster bir pompa yardımı ile ister nefesiniz ile şişirebileceğiniz balon modellerini Depo61’de bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR