1 2 >

Pilot Kalem

 

Pilot kalem modelleri uzun yıllar hayatımızın içinde var olan kalem çeşididir. 

Öğretmenlikten birçok meslek çeşidine ,öğrencilikte ise titizlikle yazılan ödevlere kadar insanların sahip olması gereken değerli bir kırtasiye ürünü olma özelliğini uzun yıllardır kendinde barındıran ve çok daha uzun yıllarca insanların vazgeçilmezi olmaya aday olan bir kalem çeşididir.

Kimi zaman okunan bir kitabın en değerli cümlesinin altını çizmeye yararken  kimi zaman sevdiklerimize alabileceğimiz en nahif hediyelerden biri olmaya aday olur,  kimi zaman da mutlu bir yuva kurmak için atılan imzalara hem eşlik eder hem de şahitlik eder.

İnsanların günlüklerine not aldıkları kırgınları, mutlulukları veya üzüntülerine sırdaş olur, kimselere renk vermez.

Şirin bir öğrencinin defterine başlıkları yazarken kırmızı ya da mavi olurlar, ciddi yazıları yazarkense  siyah..

Birçok marka ve uç modeli olmasına rağmen genelikle ince uçlu olması tercih edilen bir özelliğidir. Kalem modelleri için uç ne kadar inceyse yazılan yazılar da bir  o kadar narin gözükür. Tabi aranan başka bir özelliği de sayfanın arkasına renk vermemesidir.

Pilot kalemin kapağında bulunan askı aparatı ile kullanan kişinin cebine rahatlıkla tutturularak ihtiyaç anında en hızlı bir şekilde ona ulaşmanın yolunu açar. Ayrıca kullanan kişinin kıyafetine mürekkep geçme talihsizliğine mahal vermez.

İnce uçlu pilot kalem ve kalın uçlu kalemler olarak ikiye ayrılır. İnce uçlular zarif yazıları sevenler tarafından tercih edilirken kalın uçlular ise imza atmak ya da yazılan bir yazıda bazı cümlelere ya da kelimeler dikkat çekmek için kullanılır. Tabiki bunlar kullanan kişilerin zevklerine göre de çeşitlilik gösterebilmektedir. 

Faber Castell Pilot Kalem

Pilot kalem ismi aslında bir marka olarak yola çıkmışken o kadar benimsenir ki kalemin artık kendi ismi olarak kalıcılaşmıştır. Farklı markalar da ürettikleri bu kalemlere pilot kalem adını vermek  zorunda kalmışlardır. Çünkü insanlar aradığı özelliği ancak bu sıfatla bulabilmektedir. Günümüzde kırtasiye ürünleri içerisinde tüm ürünlerde olduğu gibi kalem moellerinde de en çok tutulan marka Faber Castell pilot kalem modelleridir.

Teknolojik ürünlerin ve akıllı telefonların hayatımızı esir aldığı bugünlerde yanında kalem taşıyan birini görmek -eğer mesleği gereği taşıması gerekmiyorsa-hala yazıya değer veren insanların toplumda var olduğunu görmek anlamına gelir. O yüzdendir ki bu hassasiyete sahip olan yakınlarınıza bu kalemlerden hediye etmek çok ince bir düşünce ve davranıştır.

Pilot kalemle yazılan yazıların kendine has bir karakteri vardır.Onlar herhangi bir tükenmez kalemden çok ciddi bir biçimde ayrılır.Yazan kişinin yazıya verdiği hassasiyeti gözler önüne serer.

 

Okul ve ofis kırtasiye ürünlerinde en önemli bir yere sahip olan pilot kalem çeşitlerini Depo61.com üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR