1 2 3 4 >

Fosforlu Kalem

 

İçerisinde rengarenk parlak fosforlu mürekkeplerin bulunduğu genel olarak geniş ve kesik uç yapılı kalemlerdir. Okuduğumuz, kitap, dergi, gazete gibi yazıların öenmli bulduğumuz kısımlara vurgu yapmak için fosforlu kalemler kullanılmaktadır. Kalemin uç kısmında yazım işlemini sağlayan keçeler sebebi ile bu kalemlere keçeli kalemde denmektedir.  Ancak bunların uçları bilindik keçeli kalemlere oranda çok daha kalın ve kesik uçludur. Fosforlu kalem modeli keçeli kalemlerden farklı bir yazım şekli sağlamaktadır. İç mürekkep kısmında bulunan fosforlu mürekkebi sayesinde bu kalemler kullanıldıkları yüzeyde parlaklık ve ışıltı sağlarlar. Okuduğumuz metinde sonradan baktığımızda hemen bulmamızı istediğimiz metinlerin üzerini bu kalemle işaretlediğimizde sonrasında bulmak için sadece belirtilen bu çizimli kısımlara bakmak yeterli olacaktır.

 

Fosforlu Kalem Tercihiniz İçin

Kullanım amaçlarına göre ve kullanıcının tarzını yansıtacak şekilde pekçok tasarıma ve uç şekline sahip fosforlu kalem modeli mevcuttur. Farklı bu model seçenekleri göz önünde bulundurularak kalem satın alınırken tercih edilmelidir. Farklı renkleri itibari ile fosforlu kalemler markaları da göz önüne alındığında görsel açıdan da çeşitlilik gösterir. Daha çok yeşil veya sarı renklerin diğerlerine oranla daha çok tercih edildiği bilinmektedir.  Kullanıcılar farklı vurguları işaretlemek adına genellikle farklı renkleri aynı anda kullanmak üzere bulundurmaktadırlar. 

 

 

Fosforlu Kalemlerin Nerelerde Kullanılır

Okulda öğrenciler kitaplarında ki önemli kısımları belirlemek ya da performan ödevlerine daha renkli bir görünüm kazandırmak için kullanmaktadırlar. Bunun dışında ofis ortamlarında çalışan kişiler içinde masalarının üzerinde mutlaka kullanılan kırtasiye ürünüdür. Kullanımı ile metinlere kattığı estetiğin dışında bu mükemmel işaretleme kalemlerinin hızlı bir şekilde donması sebebi ile yazılan kağıtlar üzerinde mürekkebinin dağılmaması en çok öne çıkan olumlu özelliğidir. 

 

Fosforlu kalem modelleri kullanıcıları tarafından genel olarak set olarak 3 ve daha fazla farklı renginin bir arada bulunduğu setleri tercih edilerek kullanılmaktadır. Bulunduğu ortama ve kullanıldığı kağıtlara kullanıcılarının da duygularını ve bir yaşanmışlığını katması açısından bu kalem modeli kullanıcısı ile yazıları arasında duygusal bir bağ kurmasını ve algısal dünyasında daha iyi yer etmesini sağlaması açısından önemli bir yere sahiptir. Faber castell fosforlu kalem modelleri kullanıcılarının özellikle tercih ettiği markalardandır. Stabilo fosforlu kalem modelleri ise dünya çapında sektörün en bilinen ve en çok tercih edilen markasıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR