1 2 3 >

Oyun Hamuru

 

Oyun hamuru özellikle okul öncesi kırtasiye ürünleri içerisinde öğrencilerin ve bu yaş gurubunda ki çocukların severek oynadığı, değişik figürler yaparak hem beceri gelişimini hem de hayal dünyasını geliştirdiği son derece popüler ve eğlenceli bir oyuncaktır. Hamurlar hem bir eğlence ürünü hem de eğitim materyali olarak kullanıldıklarından hayatımızda önemli bir yer edinmiş olan kırtasiye ürünüdür.

 

Playdoh oyun hamuru markası ile hayatımıza katılan ve hala bu markanın adıyla popülerliğini devam ettirdiği hamurlar günümüzde pekçok marka tarafından değişik modellerde üretilerek kullanıcılarının tercihine sunulmuştur. Yerli markalarımızdan olan Fatih oyun hamuru modelleri anaokulları için ideal üretimleri ile özellikle tercih edilen bir diğer markadır.

Genellikle plastik kutularda ve birçok rengi birlikte ambalajlanmış şekilde satılan oyun hamurları kalıpları ile birleştirerek oluşturdukları oyun hamuru seti olarakta satışı olan ürünlerdir. Oyun hamuru setleri içerisinde bulunan değişik figürlü pek çok kalıbı sayesinde erken yaş çocuklarının farklı figürler ortaya koyarak hem oyunlar oynamasını hem de hayal gücünü desteklemektedir.

  

Oyun Hamurunun Faydaları Nelerdir?

Anaokulu öğrencilerinin okul başında lazım olanlar listesinde öğretmenleri tarafından yazılan ilk üründür. Çünkü okul öncesi kırtasiye ürünleri çocukların henüz büyükleri gibi ulaşamadıkları el kol koordinasyon yeteneklerine ulaşmalarını sağlaması açısından bu yaş öğrencileri için kolay kavranabilen ve işlenebilen ürünler olması gerekmektedir. Oyun hamurları çocuklar tarafından yoğruldukça hem kas gelişimleri sağlanır hem de hayal güçleri gelişir. Oyun hamurları özellikle devamlı devamlı kullanılabilen bir ürün olması ve bozulma gibi bir yapısı bulunmadığından çocuklarınız dilediği kadar oynayabilirler.

 

Oyun Hamuru Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Oyun hamuru özellikle  yaş altı çocukların oynaması için uygun değildir. Çünkü bu yaş çocukları ellerine aldıkları ürünü tanımak amacı ile ağızlarına sıklıkla götürmektedirler. Oyun hamurlarının çocuklar tarafından yutulması ishal olmalarına sebep olabilir.

Ürünle oynandıktan sonra donmaması için kapağının mutlaka kapatılması gerekmektedir.

Ürünün birçok farklı renkleri mevcuttur bu renklerin birbirine karıştırılarak kullanılması ürün renklerinde birbirlerine geçişlilik sağlayabilir.

 

Oyun Hamuru mu Kinetik Kum mu?

 

Kinetik kum son yıllarda hayatımıza giren ve okullarda da kullanılmaya başlayan yapı itibari ile oyun hamurunu andıran bir kırtasiye ürünüdür. Kinetik kum kumdan üretilip akışkan ve oyun hamuruna benzer bir şekil verilebilme yapısına sahiptir. Sağlıklı bir üründür ancak oyun hamuru kadar yapılan şekil itibari ile kalıcılığı yoktur.

Çocuklarınızın gelişimi aısından bu oyuncak çeşitleri önemli bir yer tutmaktadır. Anaokulu ve ev kullanımlarına uygun tüm oyuncaklar, oyun hamurları ve kinetik kum modellerini online olarak Depo61.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR