1 2 3 >

Keçeli Kalem

 

Keçeli kalem genellikle hobi ya da küçük yaş grubu öğrencilerin resim yapma, kalem tutma, el kol göz koordinasyonunu sağlayabilmek ve psikomotor becerilerini geliştirmek için kullanılan bir kırtasiye ürünüdür. Birçok marka tarafından birçok farklı modelde set ya da tek tek satılan modelleri mevcuttur. Kalemin uç kısmında yer alan keçe sebebi ile ürüne keçeli kalem ya da keçeli boya ismi verilmektedir.

 

Özellikle okul öncesi ve anaokulu öğrenci gruplarının henüz abi ve ablalarının resim derslerinde kullandığı guaj boya gibi boya çeşitlerini kullanamadığı yaş döneminde genellikle kullandığı iki boya çeşidi vardır. Bunların birincisi kuru boyalar, ikincisi ise keçeli boya guruplarıdır. Bu ürünlerin kullanımı oldukça  li hatta basit ve kullanışlıdır. Genellikle altılı paketten başlayarak isteğe bağlı  olarak kırk sekizli paket hatta yetmiş ikili renk seçeneğine sahip setleri de mevcuttur. Ürünler genellikle şeffaf paketlerde iç kalem model ve rengini gösteren nitelikte ki ambalajlarda satışa sunulmuştur. 

Ürünü kullanabilmek için üst muhafaza kapağını çıkarmak yeterli olacaktır. Sonrası sizn ve çocuklarınızın hayal gücüne kalmıştır. 

tüm kırtasiye ve diğer ürünlerde olduğu gibi bu kırtasiye ürününde de markasına bağlı olarak kalite farkları mevcuttur. Örneğin Faber castell keçeli kalem çeşitleri ile çok daha fazla bir boyama deneyimi yaşarken diğer özellikle merdiven altı üretimlerde kısa süreli boyama deneyimi sağlarsınız. Ayrıca ürünlerin kalitesine göre değişkenlik gösterebilen diğer özellik ise kapağının açık bırakıldığı uzun süreli zamanlarda boyanın keçe kısmında donma meydana gelip gelmemsi durumudur ki günümüzde maalesef hala az da olsa bazı firmaların üretiminde bu tarz sorunlar yaşanabilmektedir.

 

Keçeli kalem çeşitleri okul öncesi ve bazen de ilköğretim öğrencileri için resim yapma çalışmalarında kullanıyır olsa da ilerleyen yaş gruplarının yaptığı resim çalışmalarında yapılan resimlerde bulunan dış çizgilerin yani kontur çizimlerinde kullanıldığını görmekteyiz. İnce ve kalın uç seçenekleri olduğu için bu alanda kullanımı oldukça pratiktir. 

Ürünün resim yapılabileceği ya da yazı yazılabilecekı alanlarda oldukça fazladır. Örneğin bir resim defteri bu keçeli kalemlerle bir sanat eserine dönüşebilirken cam gibi zeminlere bir ilan yazısı yazılabilmektedir. Diğer kullanım alanları ise; taş, ahşap, kuma, duvar gibi zeminler de olabilmektedir.

 

Okul ve hobi için ihtiyaç duyduğunuz tüm keçeli kalem ve bütün boya çeşitlerini Depo61.com üzerinden kolay bir şekilde online olarak sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR