ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Quilling

 

Quilling rengarenk kağıtları kıvırarak oluşturulan ve nesnelerin 3 boyutlu olarak canlandırıldığı bir sanat türüdür. Dünyada her geçen gün daha popüler hale gelen bu sanat artık Türkiye’de okul resim derslerinde müfedat içeriğine konulmuş durumdadır.

Son dönemlerin popüler el sanatlarından biri haline gelen Quilling desenleri, şekilleri ya da nesneleri renkli kağıtlarla yeniden hayata geçirmanize ve harika eserler ortaya koymanızı sağlıyor. Bu sanat için özel üretilmiş kağıt modelleri ile isterseniz hayal gücünüzü kullanarak isterseniz herhangi bir canlı yada neseneye bakarak desenlemeler oluşturabilirsiniz.

Quilling bu sanat için üretilmiş olan özel bir kağıtla yapılan hem hobi olarak rahatlıkla uygulayabileceğiniz hem de aynı zamanda evinizde dekoratif tablo ya da obje olarak kullanabileceğiniz güzel sonuçlar ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

 

Quilling seti olarak kırtasiye raflarında yerini alan bu ürünler kağıt ve yapımında kullanılan iğnesi ile birlikta satılan ürünler eğitimini almadan dahi kendi başınıza da yeni bir hobi edinmenize olanak sağlıyor.

 

Qulling Nasıl Yapılır?

Quilling sanatı, bu sanat için üretilmiş olan basit birkaç yardımcı malzeme kullanılarak yapılır. Örneklerine bakarak kafanızda canlandırabilirsiniz. Bu sanat için tasarlanan ve setlerin içinde kağıtları ile birlikte satılan özel kırma teli ya da iğnesi ve diğer malzemeleri olmadan bunu yapmak oldukça zordur. Rubenis qulling seti sektörde bu alanda en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir.

 

Türk sanatında bulunan telkari işleme sanatına benzeyen bu sanat tarzı telkariye göre daha kolay ve mesrafsız bir sanat dalıdır.

 Günümüzde okul derslerinde özellikle resim, beden ve müzik dersleri için söylenebilecek şey; diğer derslerde olduğu gibi klasik ders yapısının dışına çıkarak öğrenciler için farklı deneyimlerle daha geniş ve etkili kazanımlar sağlamayı amaçlamaktadırlar. Eskiden resim dersleri için sadece bir resim defteri ve üzerine resim karalamaktan ibaret görülen dersin içeriği artık farklı bilişsel ve psikomotor beceriler kazandırmak ve varsa yetenekli öğrencilerin keşfedilip gerekli yönlendirmeleri sağlayabilmesi adına yönlendirmeler sağlayabilecek ders içeriklerinden oluşmaktadır.

 

Günümüzde bu dersler için resim defteri dışında farklı kırtasiye ürünleri kullanıldığı ve gittikçe bu alanda sektörel gelişmeler olduğunu görmekteyiz. Resim dersi için düşünüldüğünde öğrenciler için hem sanatsal etkinlikler ve becerileri geliştirme çabası amaçlanırken bu esnada da öğrencilerin kendi el becerisi ürünleri ortaya koymaları sağlanmaktadır. 

Quilling çalışmaları bu alanda öğrenciler için son yılların en güzel ders içi etkinliklerinden birisini sunmaktadır. Bu etkinlik sayaesinde öğrenciler yaptıkları çalışmaları tablo haline getirip evlerinde duvara asmaktadırlar. Tüm bu çalışmalar için gerekli olan okul kırtasiye ürünleri ve aradığınız tüm ürünler için Depo61.com üzerinden alışverişinizi güvenle yapabilirsiniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR