Tahta Silgisi

  

Tahta silgisi eski zamanlarda tebeşirleri silse de çağımızın gelişen teknolojisi ile birlikte tebeşir ve yeşil tahtaların tarihe karışması ile şimdilerde beyaz tahtalar üzerinde ki tozlar yerine mürekkepleri siliyor. Okullarda akıllı tahtaların kulllanılmaya başlaması ile birlikte televizyon ekranı ve beyaz yazı tahtalar için kullanılan beyaz tahta kalemi modellerini silmek üzere yeni model tasarlanan ve çoğunlukla manyetik tahta silgisi modelleri olarak bilinen tahta silgileri üretilmiştir.

 

Akıllı tahtalar genel itibari ile metal aksamlara sahip olduğundan bu silgilerin içlerine yerleştirilen mıknatıslar sayesinde silme işleminden sonra tahtaya yapıştırılması oldukça kullanışı olmalarını sağlamaktadır. Öğretmenlerin okul içi ders etkinliklerinde en çok etkileşimde oldukları tahta ve tahta kalemleri olduğunu göz önüne alırsak bu silgilerin işlevlerini yerine getirmesinin kusursuz olması gerekmektedir. Kolay silebiliyor olması ve arkasında iz bırakmaması önemli tercih sebeplerinin başında gelmektedir.

 

Günümüzde okul kırtasiye ürünleri içeriisinde önemli bir yere sahip olan tahta kalemi ve tahta silgisi modelleri pek çok firma tarafından tasarlanarak değişik modellerde kullanıcısının tercihine sunulmaktadır. Tahta silgileri iki kısımdan oluşur, bunlardan birincisi tutulan plastik kısım ve ikinci kısım tahtayı silmeye yarayan kumaş ya da kavurçuk gibi malzemeleden üretilmiş silme yüzeyi. 

Zamanla kullanımından dolayı silme yüzeyi yıpranan tahta silgileri kullanım amacını tam sağlıklı olarak yerine getirmemeye başladığında değiştirilme zamanı geldi demektir.

Öğretmen ve öğrencilerin sınıf tahtalarında ki etkileşimlerinde en nemli materyallerin başında gelen tahta silgisinin tüm marka ve modellerini Depo61.com üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. İsterseniz sadece kend kullanımınız için adet olarak ya da okul kurumsal alışverişlerinizde toptan fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR