1

Cetvel

 

Cetvel modelleri çok eski tarihlerden beri hayatımızda bir şekilde yer almış olan ürünlerdir. Bazen bu işlem bir kumaş hammadde ile bazen taş ya da plastik, demir aletle yapılmıştır. günümüzde ise daha çok plastik cetvel modelleri okullarda kullanılırken sosyal ve iş hayatında ise demir cetvel modelleri de tercih edilmektedir. Kısa mesafeli ölçğmleri yapmak için kullanılan bu çizim gereçleri hayatımızı oldukça kolaylaştıran ürünlerdir. Bazen bir marangozun elinde bir masa yaparken karşılaştığımız ürüne bazende bir öğrencinin matematik dersinde daha düzgün bir üçgen çizebilmek için kullanıldığını görmekteyiz. Cetveller daha çok sayısal ve teknik lise gibi bölümlerde kullanılıyor olsa da özellikle tüm öğrencilerinin okul çantası içerisinde bulundurması gereken bir kırtasiye ürünüdür.

 Sıklıkla Kullanılan Cetvel Modelleri Nelerdir?

Okul ve günlük hayatta sıklıkla kullanılan cetvel modelleri ve özelliklerini birlikte inceleyelim!

T Cetvelleri

 

Özellikle meslek lisesi öğrencilerinin sıklıkla kullandığı ve sonrasında meslek hayatlarında daha kapsamlı modelleri ile meslek hayatlarında ki işleri için yapacakları mühendis çizimleri ve diğer çizimlerde kullanıkları bu cetvel modelleri plastik, ahşap ya da demirden modelleri ile çizim işlerinin en yakın yardımcılarındandır. Cetvelin başında bulunan kısmını gönyeleyerek cetvel kısmı ile istenilen ebatlarda çizimler yapılmasını sağlayan t cetveli ergonomik ve hareket ettirilebilir başlıkları sayesinde pekçok çizim şekline uyum sağlayabilmelerinden dolayı sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir. 

 

Kırılmayan Esnek Cetvel Takımları

 

Son yılların özellikle ilk ve orta okul öğrencilerininn popüler çizim takımı olan esnek yapısı sayesinde çantalarında ve kullanım esnasında kırılmalara karşı esnek yapısı sayesinde dayanıklı olan ürünler tercih edilmektedir. Rengarenk modelleri ve birçok markanın ürettiği bu esnek cetvel modelleri özellikle anne babaların sürekli olarak çocuklarının kırdığı cetvellere para harcamasının önüne geçiyor. İçerisinde kırılmayan esnek gönye ve iletki modelleri de olan bu esnek çizim setleri sayesinde çizim setlerinin sürekli olarak kırılması sorunu ortadan kalkıyor hem öğrenciler hem de anne babalar rahat ediyor.

 

Geometrik Cetvel

 

Genellikle içerisinde değişik şekilli geometrik çizimlerin şablon olarak bulunduğu ve kullanıcılarına çizmek istedikleri şekilleri çizmelerinde kolaylık sağlayan ürünlerdir. İçerisinde kullanım alanına yönelik, kare, dikdörtgen, daire gibi bir çok geometrik şekli barındırarak konulduğu yerde bir kurşun kalem ya da kullanıcı tercihine göre istediği herhangi bir çizim aleti ile birlikte kolay bir çizim yöntemi sunan bu cetvel modelleri çizim işlerinizde zamandan tasarruf yapmanıza ve işlerinizin kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

 

Okul kırtasiye, ofis kırtasiye ve günlük hayatınızda ihtiyaç duyduğunuz cetvel modelleri en ucuz fiyatlarla Depo61'de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR