Toplam 80 / 139 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Kalemtraş

 

Kalemtraş okul kırtasiye ürünlerinden özellikle ilköğretim ve okul öncesi öğrencilerinin ıklıkla kullanımna ihtiyaç duydukları yazım gereçlerindendir. Henüz ilköğretim çağına ya da okul öncesine başlayan öğrencilerin uçlu kalem kullanım becerisini edinememiş olmaları sebebi ile bu dönem ders içi etkinliklerde daha çok kurşun kalem kullanmaktadırlar. Bu kalem modeli yazdıkça törpülenen bir uç yapısına sahiptir buna erken yaş çocuklarının kolay kırma özellikleri de ilave edildiğinde kurşun kalem kullanıcılarının kalemtraşlara mecburi bir ihtiyacı vardır. 

El kol koordinasyonunu henüz daha tam oturtamamış anaokulu öğrencilerinin kırtasiye ürünleri de genellikle onların bu hassas geçiş dönemie uygun modellerde üretilmektedir. Henüz kavrama becerileri tam gelişmediğinden genellikle diğer yaş gruplarınınkinden daha büyük ve oval yapıdaki kırtasiye ürünleri bu yaş grubu için üretilmektedir. Kalemtraşları ise diğer ürünlerde olduğu gibi çocuklara zarar vermemesi için maksimum düzeyde önlemler alınarak üretilirler. Kalemtraşların çöp hazneleri sayesinde kalemi açarken oluşan çöpleri yerlere saçmak gibi bir durum oluşmaz. Ayrıca keskin kalem açmaya yarayan bölmeler çocukların temas edemeyeceği şekilde donanımlarla tasarlanmaktadırlar.

 

Günümüzde pek çok marka ve model tarafından üretilen ürünlerin başında Faber castell kalemtraş modelleri gelmektedir. Birçok farklı tasarım ve değişik kullanım amaçları için ürettiği açacak modelleri ile anaokulundan mühendis kullanımları için uygun pekçok modelleri mevcuttur.

 

 Hazneli Kalemtraş

Anaokulu öğrncilerinin yaşları gereğince genellikle kuru boya kalemleri jumbo olarak üretilmektedir. Diğer kalemlere göre daha kalın hacimleri ile kolay kırılma ve aşınmalara karşı daha mukaveetli olan bu ürünleri klasik model kalemtraşların dışında bir açacak modeli ile traşlamak mümkündür. Son yıllarda ince ve kalın iki uç modelini de aynı anda traş edebilen kalemtraşları bu sorunu ortadan kaldırmış görünüyor. Genellikle çift girişli olan bu kalemtraşların bir bölümünde klasik boyları diğerinde ise jumbo kuru boya ve kalemleri traşlamak mümkündür.

 

Okul ve ofis ortamları için kullanıma uygun pekçok marka ve model tarafından üretilmiş günümüzde pekçok model kalmtraş kırtasiye raflarında satışa sunulmuş olup, genellikle artık çöpünü içine biriktiren hazneli kalemtraşlar revaçtadır. Bu ürünler kullanımında kesinlikle bir tehlike oluşturmazlar. Ürünleri satın alırken kullanacağınız boya kalemi ya da kurşun kalemlerin ebatlarını göz önünde bulundurarak almanız tavsiye edilir. Okul kırtasiye ihtiyaçlarınız için size Depo61.com yeter.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR