Kolay İade ve Değişim Nasıl Yapılır?

İade - Değişim Bildirimi

İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi;

[email protected] mail adresine,

ya da

0546 833 00 61 (Whatsapp Mesaj)  No’lu müşteri hizmetleri hattımıza, İletişim formu doldurarak iletebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilir veya, Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 6 ay içerisinde ayıplı mallarda değişim, iade ya da onarım taleplerinizi bize iletebilirsiniz. İnternet mağazamızdan yaptığınız alışverişlere ait iade işlemlerinizi yalnızca internet mağazamızdan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz, değişim işlemlerinizi ise Depo61.com mağazalarından yapabilirsiniz.

Kolay İade Süreci

1. İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, müşteri hizmetleri hattımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. İade süreciniz boyunca Depo61.com Müşteri Hizmetleri olarak size yardımcı olmaya hazırız.

2. Bildirim yaptığınız iade ve değişim işlemleriniz için siparişinizi anlaşmalı kargo firması Sürat Kargo Depo61.com anlaşması adı ile tarafımıza ücretsiz (karşı ödemeli) olarak göndermelisiniz.

3. İade veya değişim işlemlerinde ürününüzle birlikte gönderilen faturayı ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

4. Ürününüz bize ulaştıktan sonra iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta ya da whatsapp telefon hattı ile bilgilendirilirsiniz.

5. Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan fatura işlemlerinden doğan iade ve/veya farklı bir ürün ile değişim taleplerinde, ilgili firmanın iade ve/veya değişim yapılacak ürünler için Depo61 Kırtasiye adına iade faturası düzenlemesi ile işlem tamamlanabilmektedir. 

İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, Depo61.com cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. İade etmek istediğiniz ürünü kargolanabilmesine olanak sağlayacak şekilde orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, faturasıyla birlikte gönderiniz.

Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iadesi alınmamaktadır.

Vazgeçme 

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile [email protected] adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.
II. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler
Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 
III. Hatalı Ürünler
Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili  [email protected] adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;
İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.
 

İade Şartları ve İşlemleri
Siparişinizdeki ürün/ürünleri iade etmek için;
Siparişinizdeki ürün veya ürünleri; sipariş tesliminden itibaren 7 gün içerisinde Depo61'in düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not(*) eki ile iade edebilirsiniz.
İade talebinizi ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aşağıda müşteri hizmetlerimize mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Talebinizin cevabı e-posta adresinize gönderilecektir. Yetkili birimlerimizden cevap geldikten sonra ürünü anlaşmalı kargo firmalarımızla karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZIN ASLI İLE GÖNDERİNİZ!
Cayma hakkı süresi içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi; sadece size iletilen cevaptaki anlaşmalı kargo firmamız üzerinden ücret ödemeden gönderebilirsiniz. Farklı bir kargo firması dışında gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, ithalatçı/üretici firmaya iade edilebilir veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
- Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. (Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri )
Özel Ürünler için iade şartları
- Telefon, Fotoğraf Makinesi, Notebook, Elektronik cihazlar vb.
- Ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır. 
- Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. 
- Ürün kutusu açılan telefon, fotoğraf makinesi, notebook, vb. iadeleri servis raporuna müteakip yapılmaktadır. 
- Notebook, Masaüstü bilgisayarlar ve PDA (iPhone, Blackberry vb.) ürünlerde iadesinin kabulü için işletim sisteminin kurulmaması gerekmektedir.
Diğer Ürünlerin iadesinde;
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.
- Her türlü yazılım ve programlar
- DVD, VCD, CD ve kasetler
- Taşınabilir bilgisayarlar
- Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)
- Giyim ve tekstil ürünleri
- Her türlü kozmetik ürünleri, kişisel bakım, sağlık ve güzellik ürünleri
 -Kitap siparişleriniz sadece kargo teslimatında ürün tarafınıza teslim edildiğinde kargo firması yetkilisi nezaretinde iken iadesi kabul edilir, aksi halde kitap ürünlerinde iade kabul edilmemektedir.
Yukarıda belirtilen şartlara uyan iadenizi;  ürünün orjinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun daha içine koyarak" tarafımıza gönderdikten sonra iadeniz ulaştığında İade bölümü tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine yada tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.
Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ila 7 gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iadeniz için sizinle irtibat sağlanarak, tercihinize göre yeni ürün gönderimi, para iadesi veya hediye çeki oluşturulması işlemlerinden biri gerçekleştirilir.
 YUKARIDA BELİRTİLEN KOŞULLARI SAĞLAMAYAN İADELER KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR VE TARAFINIZA TEKRAR AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİMİ SAĞLANACAKTIR.
Aklından geçeni, kapına getiren site "Depo61.com"
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR