₺17,89 KDV Dahil
₺17,89 KDV Dahil
Tükendi
₺6,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
Tükendi
₺1.899,00 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
1

Tahta Kalemi

 

Özellikle son yıllarda tüm okullarımızda kullanılmakta olan akıllı beyaz tahta olarak bilinen yeni model sınıf tahtalarında kullanılan tahta kalemi modelleri rengarenk yapıları ile tebeşir kullanımını çoktan unutturdu. İlk olarak sadece siyah, mavi ve kırmızı renklerde ve tek kullanımlık oarak üretilen bu kalemler zamanla fonksiyonlarında birçok gelişim sağladılar. Son zamanlarda üretilen hemen hemen tüm modeller doldurulabilir tahta kalemi özelliğini taşımaktadırlar.

Genellikle iki çeşit doldurma özelliği mevcuttur ve kişinin kullanım tercihine bağlı olarak satışa sunulmaktadır bunlar:

1- Arka kapak açılarak mürekkep dökmek sureti ile doldurulan kalemler

2- Yedek tahta kalemi kartuşları biten kalemlerin kartuşlarının çıkarılarak yerine konması ile doldurulan kalemler

 

Her iki kalem modeli de kullanım açısından kolay ve kullanışlıdır. Bu iki üründen hangisini tercih edecek olduğu sadece kullanıcının tercihine bağlıdır. 

 

Tekrar tekrar doldurulabilen bu kalemler sayesinde hem kullanıcı israftan kurtulmuş olur hem de doğamıza daha az çöp savurulmuş olur. Bu kalemler hem tasarruflu hem de doğa dostudur. Ancak elbette üçbeş seferlik dolum sürecinde yaşanmasa da çok fazla kullanım sonrası kalemin ucunda ki yazı yazan bölgede dezenformeler elbette yaşanabilmektedir ki bu durumda kalemin değiştirilmesi icap eder.

 

Öğretmen ve öğrencilerin okul dersi sırasında sıklıkla kullandığı bu kalemlerin kolaylıkla silinebilir olması en çok istenen özelliklerin başında gelir. Beyaz tahta üzerine yapılan çizimlerin tahta silgisi ile silinme işleminin kolaylıkla yapılabilmesi dersin akışında kopmamalar yaşanmaması için önceliklidir.

 

Kalemlerden beklenen diğer öncelikli özellik ise canlı renklere sahip olmasıdır. Burda da üründe marka tercihleri belirleyici olur Edding tahta kalemi, Faber Castell tahta kalemi, Bic tahta kalemi gibi markalar ön plana çıksada ucuz veya pahalı olarak nitelendirilebilir birçok tahta kalemi piyasa da mevcuttur.

 

Günümüzde onlarca markanın doldurulabilir ya da tek kullanımlık birbirinden canlı bol renk seçenekli tahta kalemi fiyatlarını Depo61.com üzerinden sipariş edebilirsiniz. Okulunuz için sipariş vermek istediğiniz toptan tahta kalemi modelini müşteri temsilcilerimizle irtibata geçerek ek indirimler talep edebilirsiniz.

Kalemler kapakları açık bırakıldığında donma yapmaz ya da aşırı sıcağa maruz kalmadığı müddetçe akma gibi problemler yaşatmaz. Genellikle kapaklarında ki asma aparatları sayesinde ceplerinde taşıyabileceğiniz modeller mevcuttur. Ürünün kesik uçlu modelleride özellikle Arapça derslerinde eğitim materyali olarak kullanımından kaynaklı uygunluğundan dolayı tercih edilebilmektedir.

Tahta kalemleri okul dışında günlük hayatımızda da not almak ya da cam üzerine silinebilir yazılar yazmak gibi alanlarda da kullanılabilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR