1

Sulu Boya

 

Sulu boya okul kırtasiye ürünleri resim dersi boya malzemeleri içerisinde tüm yaş grupları için kullanması uygun olan bir boya çeşididir. Genellikle sert şeffaf platik kutular içerisinde pekçok rengini barındıran ambalajlarla satılır. Resim defteri ve karton gibi zeminlerin ürünlerin üzerine resim ve çizim yapan bir üründür. Tuval ve profesyonel ressam çalışmaları için uygun değildir. 

Genellikle ilköğretim resim dersleri için ders içi resim çalışmalarında kullanılan bir boyadır. Sulu boya uygulanacağı kağıt zemine sürülmesi için farklı boyutlarda sulu boya fırçası kullanılır. 

 

Sulu Boya Nasıl Yapılır?

 

Suluboya resim kağıtları ile çalışması yapılan bir boya türüdür. Boyaları kullanmak için su kullanılır. Kullanılmak istenen boyutta ki fırça suya sokulup çıkarılır sonra kullanılmak istenen boyaya sürterek yeterli renk alındıktan sonra kağıda uygulaması yapılır.

Sulu boya çeşitleri birbirleri ile karıştırılarak yeni boyalar ortaya çıkarmaya uygundur. Uygulandığı yerden silinmesi ya da temizlenmesi mümkün değildir. Hatalı boyamaların düzeltilmesi için tiner yardımı ile silmek denenebilir ancak bu da kağıdı deforme edeceğinden farklı sorunlar ortaya çıkarır.

 

3 yaşından küçük çocukların anne baba ya da gözetmenin olmadığı yalnız başlarına kullanması tavsiye edilmez. Okul resim derslerinde kullanımına ihtiyaç duyduğunuz tüm boya malzemelerini ve okul kırtasiye ürünlerini en ucuz fiyatlarla Depo61.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR