1 2 3 ... 5 >

Leğen

Leğen ve badya gibi ürünler hayatın her döneminde ve her alanında kullanımına ihtiyaç duyulan plastik gereçlerdendir. Genellikle içerisinde birşeyler yıkamanıza yardımcı olan bu plastikten yapılmış hafif malzemeler, işiniz bittiğinde kolayca muhafaza edilebilir olmaları sebebiyle de evlerimizde sıklıkla kullanılmaktadır.

Eski dönemlerde özellikle çamaşır bulaşık makinesi gibi aletlerin evimizde olmadığı dönemlerde çamaşır veya bulaşık yıkayabilmek adına ilk lazım olan gereçlerdendi. İçerisine lazım olduğu kadar bir miktar  su ve deterjan koyarak el yordamı ile temizlikler yapılırdı. Günümüzde artık teknolojinin gelişmesi ile pekçok alanda insanın hayatını kolaylaştıran elektronik aletler icat edildi. Bu aletlerle insanların az enerji ve zaman harcayarak daha fazla işler başarabilmesi sağlandı. Öyle ki artık bulaşık veya çamaşır makinesinin bulunmadığı ev yok denecek kadar az durumdadır. Hal böyle iken bile hemen her evde yine de plastik leğen çeşidine ya da badya ürününe rastlamak mümkündür. 

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin ya da bu aletlere olan ihtiyacı ne kadar azaltırsa azaltsın yine de hemen her evde leğen, badya gibi ürünler bulunmaktadır. 

Plastik Leğen Çeşitleri

Plastik leğen çeşitleri üretildikleri malzemelere göre değişik kullanım alanları için farklı serlikte ve ebatlarda modelleri olan plastik leğen çeşitleri esnek veya sert bükülmez tasarımlarda üretilmektedir. Bu şekilde üretim farklılıkları ile çeşitlendirilen plastik gereçler yıkama işinde esnekliği, yoğurma işi ile sertliği ile kullanıcısının yardımcısıdır. Leğen fiyatları kargo fiyatlarının hacmine göre değişiklikler gösteriyor olmasına rağmen kargo dahil olmadığı durumlarda oldukça ucuz ürünlerdir.

Badya

Kapaklı badya gibi modelleri aynı zamanda bir nevi saklama kabı olarakta kullanmanız mümkündür. Bu modeller genellikle sert plastikten üretilip aynı sert malzemeden üretilmiş kapağı sayesinde hemleğen görevi hem de saklama kabı görevi üstlenmektedir. Ev hanımlarının mutlaka evde ihtiyaçlarını duydukları bu ürünler hamur yoğurmak için birebirdir. Ekmek ya da pasta gibi unlu mamüller için elle yoğurulacak olan unun yoğrulacağı en klasik kap modelleridir badya çeşitleri

Özellikle pandemidöneminde insanların elle teması olan ürünleri satın almak yerine evde üretmek istemeleri sonrasında popülerliğini son dönemlerde oldukça artıran plastik ürünler içerisinde karıştırılacak malzemenin çokluğunu göz önüne alarak ebatları tercih edilmektedir. Hemen hemen hepsi yuvarlak ulan bu modellerin birkaç tane bulundurulması iç içe yerleştirerek muhafaza edilip az yer kaplanabilmesini de sağlamaktadır.