Toplam 80 / 885 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Boya Kalemleri

 

Boyama malzemelerin okul öncesinde, daha kalem tutmayı bilmiyorken girer hayatımıza. Rengarenk çeşitleri ile her insanın çocukluğunda en sevdiği kırtasiye ürünüdür. Çünkü bu harika ürünler sayesinde daha konuşmayı bilmediğimiz zamanlarda bile aklımızdan ya da sadece reflekslerimizden geçen karalamaları bu ürünlerle aktardık bir beyaz kağıda. Boya kalmeleri bazen bir kuru boya kalemi, bazen pastel boya bazen de son yıllarda en sıklıkla kullanılan mum boya kalemi olarak elimizde bulundu. Şekli ve türü ne olursa olsun bu harika ürünler hayal gücümüzün ilk yapı taşlarını oluşturdu. İlkokul öncesi çocuklarının anne babalarından kendilerine almalarını istediği ilk kırtasiye ürünlerinin başında gelmektedir.

 

İlkokul öğrencilik yıllarında boya ürünlerini daha profesyonel kullanmaya başlayan öğrenciler sulu boya, guaj boya gibi çeşitlerle tanışmaya başlar. Bu saede ilgi ve yetenekleri doğrultusunda ilerlemelerini sağlayacak olan psikomotor bdecerilerinin yanında sanatsal bakış açılarını da geliştirmektedirler. Öğretmen ve öğrencilerin ilkokul düzeyinde boya çeşitlerinden bekledikleri öncelik sağlıklı ürün olmasıdır. Son yıllarda özellikle kırtasiye alanında ki yerli ve millileşme hamleleri doğrultusunda yerli üretim sayesinde bu sorunun ortadan tümüyle kalkmasına vesile olmuştur. Yerli üretim kırtasiye ürünleri her üretim aşamasında daha kolay ve aktif olarak denetlenebilir olması nedeni ile sağlık kontrollerinden sürekli olarak geçirilebilmekte ve standartlara uygun üretiminin yapılması sağanmaktadır. 

Sağlıklı ürünlerin oluşmasının ardından resim dersi öğretmenlerinin öncelikli olarak bir kırtasiye ürünü olan boya malzemelerinden bekledikleri ikincil özellik kaliteli olmalarıdır. İşte bu alanda da yerli üretim ve Avrupa menşeili kırtasiye ürünlerinin Ortadoğudan gelen ürünlere kıyasla daha kaliteli ve sağlık ürünler olması daha fazla tercih edilmelerini sağlamaktadır. Diğer sağlıksız ve Ortadoğu çıkışlı kırtasiye ürünleri bir nebze ucuz olsa dahi bilinçli anne babalar tarafından çocukları için tercih nedeni oluşturmamaktadır.

 

Ortaokul ve lise hayatımızda da sıklıkla kullanılan bu ürünler bu dönemde bazı öğrenciler için ders için kullanılan bir kırtasiye malzemesi olmaktan öte, gelecekte mesleki olarak tercih edeceği alanın ana gereçleri olarak görülmeye başlanmaktadır. Sanatsal faaliyetlere yönelen öğrencilerin bu yönelişleri boya kalemlerinden, tuval, yağlı boya gibi daha profesyonel alanlara yönelecektir. 

 

Boya Kalemleri Okulda, İşte, Hayatımızda

Boya kalemleri okul hayatımızın içinde varolduğu kadar gündelik hayatımızda da fazlasıyla yer eden bir kırtasiye ürünüdür. Rengarenk çeşitlemeler yaparak ya da hayal gücümüzü, becerilerimizi bir kağıda yansıtmak istediğimizde ilk olarak elimizin altında bulunması gereken ürünlerin başında gelen kırtasiye ürünü boya kalemleridir. Bu boya çeşitleri daha çok boya kalemi olarak karşımıza çıksa da pastel boya, guaj boya, sulu boya gibi farklı çeşitleri de bulunmaktadır.

Son yıllar da özellikle ilkokul çocuklarının sürekli uç kırması nedeni ile jumbo kuru boya çeşitleri piyasada yerini almıştır. Diğer klasik kuruboyalara göre en az iki kat daha kalın olan bu boya kalemleri hem kavrama açısından hem kırılmamazlık yönüyle ikokul öğrencileri için anne babaların resim derslerine yardımcı materyal olarak seçtiği üründür.

 

Okul kırtasiye ürünlerinden kuru boya kaleminden toplu iğneye kadar lazım olan ne varsa hepsini Depo61.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR