Tükendi
₺280,00 KDV Dahil
Yeni Ürün
Hızlı Kargo
1

Okul Müzik Aletleri

Müzik ruhun gıdasıdır. Müzik hayatımıza ilk girdiği evre anne veya babanın bizlere söylediği müzik ve ninnilerle başlamaktadır. Eğitim amaçlı öğrenme ve kavramam işlemi okul ortamında gerçekleştirmektedir. Okulda alınan temel derslerden biriside müziktir. Çocuklarca çok sevilen bir derstir. Eğlenceli, keyifli vakit geçirecekleri zamanın nasıl geçtiğini anlamayacakları o dersin gelmesini can attıkları bir zamandır.

Okul müzik aletleri çocuklarınızın okul ortamında öğreneceği ve çalacağı aletlerdir. Müzik dersi başlangıç itibarı ile çok eğlencelidir. Ama bu ders ile daha eğitici içerikler üretebilmek için müzik aletlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Tekli olarak veya koro şeklinde bir eğitim alma ile çok güzel bir müzik gurubu oluşturulabilir.

Okul öncesi müzik aletleri ile çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi için fırsat sunmaktadır. Her şey ile yeni yeni bilgi sahibi olmaya başlayan o ilk eğitim zamanında müzik aletleri ile tanışmasıyla hayatına melodiler girmektedir. O küçük elleri ile kavrama çalışması ve sesin nefesini doğru kullanması eğitimini alır. Flüt, melodika gibi müzik aletleri ilkokul müzik aletleri alanında kullanılan akla ilk gelen isimlerdir.

Flüt, nefes kontrolü ile çalınan ve ses çıkartılan bir müzik aletedir. İçerisi boş olan bir kamışa benzer yapının üzerindeki deliklerin ve ağız kısmının bulunduğu bir yapıya sahiptir. Delikler üzerine yerleştirilen parmaklar ağız kısmından verilen nefes ile açıp kapatılarak belirli bir nota dahilinde oluşturulan bir sestir. Her müzik aletinde olduğu gibi notalar bilinmesi ve öğrenmesi gereken bir argümanlardır. Her bir notanın kendine has ses ve çıkış şekli bulunmaktadır.

Melodika, aslında daha profesyonel olarak yapıldığında daha farklı bir görseldeki müzik aletine dönüşmektedir. Ama çocuklar için üretilmiş ilk eğitimin alındığı modeller daha basit ve sade görsellik yapıdadır. İşlev aynıdır fakat her müzik aletinde de olduğu gibi profesyonellik olduğunda daha ciddi bir müzik aletinin hayatımıza girmesi gerekmektedir.

Müzik aletleri geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Okul ortamında kullanılan müzik aletleri ile çocuklarınız keyifli vakit geçirmesini ve eğlenirken öğrenmesini sağlamış olacaksınız. Evet ilk zamanlarda biraz kulaklarınıza zarar verebilir. Fakat ardından daha eğitimli oldukça kulağınıza güzel hoş melodi ve müzikler gelecektir. Aradığınız tüm okul müzik aletlerini en ucuz fiyat ve güvenilir online alışverişin adresi Depo61’den alabilirsiniz. Almış olduğunuz ürün tek tıkla hızlı kargo fırsatı ile kapınıza kadar ulaşıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR