₺120,00 KDV Dahil
Toplam 80 / 222 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

 

Çakmak

Çakmak, günlük hayatta herkesin cebinde, evinde veya bir köşesinde bulunan bir araçtır. Yanıcı ve patlayıcı bir maddeye sahip olduğu için dikkatli kullanılmalıdır. Küçük yaşlardaki çocukların kullanmaması için güvenilir bir yerde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Bu kadar dikkat gerektiren bir ürün olması doğrultusunda alınan çakmak güvenilir bir maddeden ve güvenilir kullanıma sahip olması gerekmektedir.

Çakmak, içerisindeki maddenin hareket enerjisi veya farklı mekanizma ile ateş çıkartan bir aksesuardır. Verdiği ateşin etkisi ile ürünün tutulan bölgesinde sıcaklık olmamalı, çabuk ısınmamalıdır. Aksi taktirde ele tahriş verebilir.  Farklı kullanım metotlara sahip olan çakmak, ürün çeşitliği sağlar. En çok tercih edilen çakmak türü pürmüz çakmak modelleridir. Buna ek olarak şarjlı çakmak modellerde bulunmaktadır.

Çakmak Modelleri

Her zevke uygun, tasarımlı çakmak modelleri, kişiye daha çok seçenek sağlar. Çakmak gazı ile çalışan modeller bittiğinde atılmıyor kolay doldurulma eylemine sahip olduğu için uzun ömürlü kullanım sağlar. Boyutunun değişmesi isteğe bağlı yön almaktadır. Daha büyük boya sahip çakmaklar, kolay bulma ve hemen göze görünmesi ile kolaylık sağlar. Küçük boy çakmaklar, daha az yer kaplaması doğrultusunda hemen hemen her yere sığdırılabilir. Elektrik enerjisi le çalışan çakmak modelleri elektriğin olduğu her yerde tekrar şarj edilir ve sağlıklı bir kullanım sağlar. Çakmak gazı ile çalışan modellerin doldurulabilir olmasına dikkat edilmelidir. Herkesin kullanabileceği modele sahip çakmak gazlarda ek olarak satılmaktadır.

Çakmak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çakmağın, tahriş olması durumunda kullanmamalıdır. Tehlike arz ettiği için dikkat edilmelidir. Çocukların kullanılması sakıncalı ve yasaktır. Isıya ve yanan bir maddeye teması olmamalıdır. Olası bir yangın çıkma durumu olduğunda gerekli mecralarla iletişime geçilmelidir. Kullanılmadan önce ürün, dikkatlice incelenmeli ve kontrol edilerek alınmalıdır. Alınan çakmağın ve içerisinde kullanılacak maddenin güvenilir bir üreticiden ve markadan tercih edilmesi gerekmektedir. Sağlığa zarar verecek maddelerden uzak durulmalıdır. Yiyecek değildir, ağız ile teması olmamalıdır.

Her çaktığında yanan, her rüzgârda sönmeyen, bittiğinde atılmayan, cebe sığan, masa da şık duran, birbirinden kaliteli göz alıcı çakmak çeşitleri Depo61'de. Çakmak insanın kimliğini yansıtan en değerli aksesuarlarından biridir, herkese, her kişiliğe, her zevke uygun bir çakmak modeli Depo61.com'da mutlaka mevcuttur. 

Kaliteli malzemelerden üretilmiş ve şık modellerden oluşan yüzlerce çeşit çakmak kategorimizde her zevke uygun bir model mutlaka mevcuttur. İster siz kullanın isterseniz sevdiklerinize hediye edin. Hunter çakmak, Clipper çakmak, Bic çakmak, bu modeller şimdi çok moda.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR