1 2 3 ... 5 >

Saksı Modelleri

 

Saksı modelleri insanların ev işyeri ya da bahçe, balkon gibi dış mekanlarına doğadan bir parça bulundurmak ve bulunduğu mekanı güzelleştirmek için diktiği bitkilerin mekanlarını güzelleştiren harika ürünlerdir. Kullanım alanına ve amacına yönelik olarak pekçok modeli ve deseni olan saksı çeşitleri ile çiçeklerimiz koruma altında olacak.

Günümüz dünyasının şartlarının insanlardan alıp götürdüğü doğa ile iç içe yaşama olanaklarının üzüntüsünü biraz olsun dindirmek istediklerinde ilk başvurdukları seçenek doğayı bulundukları ortamlara taşımak olmuştur. Bunun en kolay ve uygulanabilir şekli ise istenilen türde bir çiçek ve saksı birleşmesi ile oluşmaktadır. 

 

Bazen evimizin içinde rengarenk güzellikleri ile gözümüze gönlümüze hitap eden çeşitleri ile diktiğimiz bir narin çiçeğin uzun yıllar yaşamasına olanak sağlayan sulama imkanı ve toprağını havalandırma gibi fonksiyonları ile solmasına engel olan çiçekleriniz kadar güzel saksı modelleri mevcuttur. Evimizin içini çiçeklerimiz kadar saksılarımız da güzelleştirmektedir. 

 

Türk insanının ev içi kadar balkon ve pencere cumbalarında da çiçek büyütme alışkanlıkları vardır. Bu mekanlarda kullanılan balkon saksı modelleri iç mekan saksılarından biraz daha farklı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Soğuk ve sıcak hava değişimleri bu mekanlarda fazla olacağından bu hava değişim şartlarına dayanıklı olmalıdır. Bu ürünler askı aparatları ile balkonlardan asılabilir özelliklerde olmalıdır. Yağmurlu havalarda ise çatlama yapmamaları özellikle önemlidir.

 

Bahçelerde kullanılan saksı modelleri ise daha dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Bahçe saksı modelleri genellikle kahve renkli ürünlerden tercih edilmektedir. Çünkü bu renk ürünler doğa ile daha uyumlu bir görüntüye sahiptir. Bu saksı çeşitlerinin iç hacimleri isteğe bağlı olarak fazlaca yüksek modellere sahiptir. Ağaç dikilebilecek iç hacimlere sahip saksı modelleri de mevcuttur.

  

Özel gün ve zamanlarda sevdiklerinize hediye etmeyi düşündüğünüz ürünlerin başında gelen çiçekleri güzelleştiren en önemli unsurların başında gelen saksı çeşitleri ile çiçeklerinizin ev ortamında sulama işlemleri daha kolay. Saksı tabağı olarak adlandırılan ve saksıların altında bulunan tabak şeklinde ki su sızmalarına karşı evinizi koruma altında alan altlıklı saksılar ile çiçeklerinizi korkusuzca sulayabilirsiniz. Bir süre çiçeklerinizi sulamayı unutsanız dahi burada biriken suyla idare edeceklerdir.

Siz rengarenk çiçeklerinizi uzun yıllar yaşatın diye bizde çiçekleriniz kadar olmasa da rengarenk model saksıları beğeninize sunuyoruz. Ev dekorasyon ürünleri içerisinde önemli bir yere sahip olan saksı modellerinin içini düzeltmek sizin dışını düzeltmek Depo61.com'un işi.