Melodika

Hayatımızın daha ilk evrelerinde hayatımıza giren melodi ve ritimler o yıllarda bizlere hoş bir eğlence sağlamaktadır. Oyuncaklarımızın veya dışarda duyduğumuz müzik sesleri ile kulak alışkanlığı ve hoşlanma duygusunu başlamaktadır. Müzik sesi, ses ve notların ortaya çıkarttığı ve kulağa hoş bir ses yarattığı durumdur. Müzik sesinin oluşturulabilmesi için müzik aletine veya enstrümana ihtiyaç duyulmaktadır.

Enstrüman seçimi yapmak çok önemlidir. Daha doğrusu kim için alınacağı kullanıcının kim olduğu önemlidir. Profesyonel bir müzik işlevi için daha modern yapıdaki enstrümanlar tercih edilir. Çocuklar için üretilmiş, onlara hitap eden müzik aletleri bulunmaktadır. Nefeslerinin daha yeni yeni geliştiği, parmaklarının kavramayı yeni yeni öğrendiği bireylerin gelişimi ve alacağı eğitimi destekler.

Farklı enstrümanlardan esinlenerek üretilmiş olan melodika son zamanlarda çok kullanılan bir müzik aletidir. Farklı enstrümanlardan esinlenerek yapılan çok fonksiyonlu bir müzik aletidir. İçeriğinde müzik oluşturan klavye ve flüt sisteminden oluşturulmuş farklı kullanım olanağı sağlamaktadır. İster flüt şeklinde isterseniz org şeklinde kullanabileceğiniz yapıya sahiptir. Farklı ses aralıklarına sahip olma ve aynı anda birkaç nota çalabilme özelliği sayesinde çokça tercih edilen bir model haline gelmiştir. Her müzik aletinin kendine has bir çalınış şekli sunarken, melodika farklı kullanım olanağı sağlamaktadır. Piyona şeklinde kullanılabilme şekli ile klavye üzerindeki tuşlara basılarak piyano hissi yaratır. İçeriğinde bulunan ağızlık apart ile üflemeli ve elde kullanılır yapısı ile de ses ortaya çıkartılabilmektedir. Nefes ve tuş sistemi ile çalışan bu müzik aleti çocukların nefes kontrolü ve tuş kavrama gelişimini arttırmaktadır. Farklı kullanım olanağı sağlayan melodika çocukların kolaylıkla kullanabilme ve müzik aletini çalabilme özelliği taşır.

Farklı görsellik yapılı ürün yelpazesi sayesinde çocuğunuzun sevdiği renk ve modeldeki ürün seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Büyüklüğüne göre tuş sayılarında farklılaşma görülmektedir. Plastik malzemesinden yapılmış çocuklar için hiçbir tehdit yaratmayan bir alettir. 13’lü, 32’li ve 37’li farklı tuş sayısının değiştiği ürün modelleri bulunmaktadır. Farklı renklerde oluşu ile sevilen rengi seçerek kendinizi mutlu edebilirsiniz. Tuşlar üzerinde nota isimleri yazmaktadır. Özel kutulu şekillerdeki ürün şekilleri ile kolay taşıma ve muhafıza etme olanağı sağlar.

İster profesyonel kılanım için ister çocuklarınız için ihtiyacınız olan melodika ve tüm müzik aletleri çeşitlerini Depo61’den en ucuz fiyatlarla temin edebilirsiniz. Güvenilir online alışverişin keyfini çıkartın.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR