Okul Defteri

 

Okul defteri okul kortasiye ürünleri içerisinde en önemli kırtasiye ürünüdür. Öğrencilerin dersle olan iletişimlerini kalıcı hale getirmelerini sağlayan ders içi materyallerindendir. 

Okul hayatımızın başladığı okul öncesi dönem ve sonrasında pekçok kırtasiye ürünleri ihtiyacımız olur. Bunlar genellikle yazmak, boyamak ve çizmek üzerinedir. Bu etkinliklerin hemen hemen hepsinde bir şekilde defter modellerine ihtiyaç duyarız. Resim yapmak için resim defteri, yazı yazmak için çizgili defter ya da hesaplamalar için kareli defter. Defterlere sürekli olarak ihtiyacımızın olması üreten firmalarında zevklere ve kullanım alanlarına göre pekçok model üretmesine yol açmıştır.

Günümüzde kırtasiye reyonlarının büyük bir bölümünü birbirinden güzel ve farklı tasarımlarla defter modelleri doldurmaktadır. 

Okul Defteri Nasıl Seçilir?

Defterler kullanacak kişinin zevkine, yaşına ve kullanacağı alan gibi nedenlerle pekçok farklılık gösterebilir. Örneğin ilköğretim öğrencileri daha çok dikişli A5 defter kullanırken, ortaokul ve sonrasında ki öğrenciler için spiral telli defter modelleri kullanılmaktadır.

İlköğretim öğrencileri daha çok küçük boy resim defteri kullanırken yine ortaokul ve sonrası için büyük boy resim defterleri tercih edilmektedir.

1. sınıfa yeni başlayan öğrencilerin defterle tanışması güzel yazı defterleri ile olur. Bu defterler öğretmenlerinin istediği boyutlarda ve tel dikişli defterlerden seçilmelidir.

Sayfamızda satılan defter markalarından Faber Castell defter, Çınar defter, Gıpta defter gibi ürünlerin tamamını renk ve desen seçiminde bulunarak yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR