₺121,41 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Hızlı Kargo
1 2 3 >

Beslenme Çantası

Beslenme çantası, genellikle sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Bu çantalar, öğle yemeği veya diğer öğünler için sağlıklı gıdaları taşımak için kullanılabilir. Farklı boyutlarda ve tasarımlarda birçok beslenme çantası modeli bulunmaktadır. Bazıları termal olarak izole edilmiştir ve yiyeceklerin sıcaklığını korurken, diğerleri plastik veya metal kutular ile birlikte gelir ve yiyeceklerin düzenli bir şekilde paketlenmesine olanak tanır. Ayrıca, bazı beslenme çantaları, ekstra cepler veya bölmeler ile tasarlanmıştır ve içinde su şişeleri, atıştırmalıklar veya diğer küçük öğeler için yer vardır. Her bir modelin avantajları ve dezavantajları vardır ve seçiminiz, kişisel tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı yansıtmalıdır.

Beslenme çantası, okul gibi ev dışı öğün yemekleri için annelerin çocuklarına hazırladıkları yemekleri taşımaları ve kolaylıkla yemelerine olanak sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler rengarenk tasarımlarının dışında fonksiyonel yapılarıda dikkat çekicidir. Özellikle anaokuluna başlayan çocukların anne babaları tarafından çocuklarının okul çantası dışında yemeklerini de taşıyabilmeleri için alınıp kullanılan kırtasiye ürünleridir.

 

Kullanıcılarının genellikle küçük yaş grubu olması nedeni ile diğer çanta örünlerinden çok daha farklı özellikler aranmaktadır. Beslenme çantası modellerinden beklenilen ilk özellik, yemeklerle temas etmesi nedeni ile sağlıklı malzemelerden üretilip kolay temizlenebilir olmalarıdır. Sağlıklı ve merdiven altı olmayan üretimlerin bu alanda tercih edilmesi hayati öneme saiptir. Bu yüzden genellikle lisanslı beslenme çantası modelleri tercih edilmektedir.

 

Çocukların el kol becerilerinin gelişimine katkı sağlaması ve bireysel bakımlarını tek başına sağlamaları adına okul ortamlarında beslenme çantalarını açıp yemeklerini yemeleri ile görevlendirilen öğrenciler bu eylem sırasında birçok defa çantalarını kirletme riski ile karşı karşıyadır. Bu sebeple bu çantaların kolaylıkla yıkanabilir olmaları da sağlıklı olmaları kadar önemli bir unsurdur. Bu açıdan bakıldığında çelik beslenme çantaları termos özelliği de gösterdiğinden özellikle tercih edilmektedirler.

 

 Beslenme Çantası Modelleri En Ucuz Fiyat

 

Eski dönemlerde bu işlem için sefer tası çeşitleri kullanılıyor olduğu zamanlardan günümüze geldiğimizde benzer özellikler taşımasına rağmen bu ürünlerin çocuklara hitap ediyor oluşu daha rengarenk çeşitlerin ve termos özelliklerinin üretilmesini beraberinde getirmiştir. 

 

Özellikle anaokullarının zorunlu olmasından sonra erken yaşta okula başlayan ve henüz dış dünya da yemek yiyebilme alışkanlığını kazanamamış olan çocukların mecburi okul ihtiyaçlarından biri haline gelen beslenme çantaları bazen askılı fermuarlu kumaş bir üretimken, bazen çelik ve termos özelliği ile çok daha fonksiyonel kullanımları ile dikkat çeken modelleri mevcuttur.

 

Günümüzde pekçok marka tarafından lisanslı çizgifilm karakterlerinin süslediği ya da bunlara oranla daha sade model üretim beslenme çantasını Depo61.com üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR