1 2 >

Dosya

 

Dosya modelleri farklı birçok kullanım özelliği ve desenleri ile hayatımızda uzun yıllar var olan kırtasiye ürünüdür. Özellikle belge arşivlemek durumunda olan işletme ve şahısların sıklıkla kullandığı ürünler olup günlük hayatta da hemen hemen hepimizin bir şekilde ihtiyaç duyduğu ve kullandığı ürünlerin başında gelir.

Devlet kurumları, muhasebe ya da hukuk bürsou gibi işletmelerde sıklıkla evrak arşivleme işlemleri yapıldığından özellikle bu ve bunlara benzer sektörler çeşit çeşit farklı özelliklere sahip dosya modellerini kullanmaktadırlar.

Dosya denildiğinde aslında çok geniş bir ürün yelpazesini içine alan bir kırtasiye terimi olarak karşımıza çıkmaktadır. İki özelliğinden dolayı dosyalar daha çok tercih edilip kullanılmaktadırlar. Bunların birincisi zarar görmesini istemeyeceğimiz belgelerin muhafazası için, ikincisi ise sonrasında bulmak istediğimiz evrakları daha düzenli bir şekilde muhafaza etmemize yardımcı olup ihtiyaç duyduğumuzda kolaylıkla bulmamızı sağlamalarıdır.

 

Dosya Modellerine Göre Kullanım Alanları

Öğrenciler daha çok çıtçıtlı dosya, sunum dosyası ya da körüklü dosya gibi ürünleri kullanıyor olsalarda ofis çalışmalarında daha çok dar ve geniş Noki klasör modelleri tercih edilmektedir.

Arşivlemek işlemi günümüzün dijitalleşen dünyasında daha çok bilgisayar ortamlarında yapılıyor olsa da mutlaka evrak olarak depolanıp düzenli bir şekilde arşivlenmesi hayati bir öneme sahiptir. Çok geniş çaplı arşivleme yapan işletmelerin aradıkları bir belgeyi bulabilmeleri için bu işlemi düzenli ve ulaşılabilir şekilde yapmaları gerekmektedir. bunun en kolay yolu ise farklı renk ve kullanım fonksiyonlarına sahip dosya çeşitleri kullanmasından geçmektedir.

En basit şekli ile anlatılmak istenirse bir kağıtlık bir evrağı Poşet dosya içine yerleştirerek başlanabilir arşivlenmeye. Poşet dosya sadece dış etkilerden korurken, aidiyet rengine göre poşet doyanın bir telli dosya ile muhafaza edilmesi belgenin sınıflandırılıp kolay bulunabilmesine olanak sağlar.

Dosyalama gereçleri kırtasiye ürünleri içerisinde en çok istenilen ve kullanılan ürünlerin başında gelir sizde isterseniz bireysel isterseniz kurumsal dosya gereçlerinizi Depo61.com üzerinden en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR