1 2 3 4 >

Kuru Boya

 

Kuru boya kalemleri kurşun kalem özelliği gösteren ancak rengarenk modelleri ile resim çalışmaları gibi farklı alanlarda da kullanılabilen resim aracıdır. Rengarenk çeşitleri ile genellikle hepimizin ilk resim ya da birşeyler karalamak için kullandığı boya çeşididir. Genellikle altılı paketlerden başlayarak çok fazla renk içeren paketler halinde satılmaktadırlar. Ürünlerin üretim şekli aynı kurşun kalemlerde olduğu gibidir. Sadece farklı renklerle renklendirilerek üretilmektedirler. 

Okul resim derslerinin vazgeçilmez kırtasiye ürünü olan kuru boyalar her yaş gurubunun kullanımı için uygun olduğu için özellikle anaokulu öğrencilerinden başlanılarak üniversiteye kadar hemen hemen her yaş resim derslerinde tercih edilen bir etkinlik aracıdır. Ürünler kalemtraş ile uçları açılarak daha kullanışlı hale getirilirler. Dilgi ile kolay silinebilir olmaları da ayrıca tercih edilme nedenlerindendir. Genellikle resim defteri ile kullanılan bu boyalar öğrenciler tarafından en sevilen ve kullnışlı boya çeşididir. Kağıt dışında karton vb malzemeler üzerine de çizimler yapılabilir.

 

Ürün renkleri birbirine karıştırılarak yeni renkler elde etmek için çok müsait değildir. Ürünün hatalı çizimlere karşı silinebilir olması ve silinen yere herhangi farklı bir rengin uygulanabilir olması en büyük avantajlarındandır. Faber castell kuru boya çeşitleri ürünün en çok beğenilen modelleridir. Bazı modellerinin boyandıktan sonra su ile teması ile suluboya etkisi gösterebilmesi kullanıcılarının tercihine bağlı olarak kullanılabilmektedirler.

 

Neden Kuru Boya?

Sınıf içi etkinliklerde kullanırken su, tiner gibi farklı bir yardımcı materyale ihtiyaç duymadan sadece kuru boyalar kullanarak çalışmalar yapılabilir olması özellikle ürünün tercih edilmesinin başlıca nedenlerindendir.

Donma akma gibi problemlerle sizi karşı karşıya bırakmaması kullanışlı ürünler olmasını sağlamaktadır.

Kolay taşınabilir ürünlerdir, okul çantası veya kalemlik içerinde sorunsuzca taşınabilir.

Küçük yaş çocukları için kullanımında bir risk oluşturmaz.

 

Kuru boya kalemleri ve okul ihtiyacınız olan tüm kırtasiye malzemelerini online kırtasiye alışveriş mağazanız Depo61.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR