₺119,00 KDV Dahil
₺55,00 KDV Dahil
1 2 3 ... 9 >

Oyuncak Araba

Oyuncaklar doğumdan hemen sonraki ilk evrede karşımıza çıkmakta. Yaş arttıkça değişime uğruyor ve çeşitlenmeye isteğe ve kişiliğe göre yön kazanmaktadır. Bazen bir yardımcı, bazen bir eğlence aracı, bazen ise arkadaş olarak hayatımızda yer ediniyor. Her birey kız veya erkek cinsiyet aratmaksızın çocuk olmuş o duyguyu içinde yaşamıştır. Bir çocuğun ilk duygusu saflığı ve masumiyetidir. Gözüne ilk çarpanı hafızasına kazıyan çocuk zamanla isteğini de ona göre şekil vermektedir. Bir kız çocuğunun hayallerini süsleyen annelik duygusunu hissettiği ilk an bir oyuncak bebeğe sahip olmaktır. Erkek çocuğunun ise hız tutkusunu adrenalini yaşamak istediği spor bir oyuncak araba. Tabii bu oyuncak çeşitliği cinsiyet farklılığı aramamaktadır. Bir kız çocuğu araba ile, erkek çocuğu ise bebek ile oynayabilir. Bu kadar hayatımızın merkezinde yer edinmiş olan oyuncak, çocuğun kullanım amacına göre çeşitlenmekte yenilenmektedir. 

Bir oyuncak üreticisinin farkını açıkça belirleyicisi; kalitesi, çeşit bolluğu, göze hitabı, kullanım kolaylığı ve günümüzde de önemini dahada anladığımız sağlıklı olmasıdır. Tabii ki üreticinin ürettiği bu ürünü birde tüketicinin kapısına getiren aracı çok önemli bir görev üstelenmektedir.  Biz Depo61.com ailesi olarak bütün bu kriterleri göz önünde bulunduruyor, tüketiciye göre yön alıp üreticimizi ve ürünlerimizi ona göre seçmekteyiz.

OYUNCAK ARABALAR

Oyuncak araba kategorisi olarak ilk tercihimizi tüketiciye çeşit sağlamak. İş makinaları, itfaiye, kamyon, kepçe/ dozer, motosiklet, otobüs, tır, traktör, tren, uçak ve helikopterdir. Oyuncak arabalar en çok erkek çocuklara hitap ediyor. İlk olanağımız erkek çocuğunun bir iş makinasından beklentisini karşılamak. İş makinası dediğimizde gerçek hayata örnek göstermek gerekirse bir kepçe olarak bazı işlevlerini verebilmek. Göze ilk olarak çarpan rengi ve kocaman tekerlekleri.  Dışarıda kullanabilirlik açısından kullanışlı olması da önemli bir kriter. Farklı meslek guruplarına yönelik olan araba modelleri çocukların mesleğini seçmesine ve meleklerle ilgili bilgi edinmesine olanak sağlamaktadır.

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR

Oyuncaklar her yaş gurubuna hitap etmeli ve ona yön almalıdır.  Çocuğun ilk eğitimi evde ebeveynleri aracılığıyla verilmektedir. Ebeveynler tek başlarına yeterli olamadığı için bazı argümanlara ihtiyaçları vardır. Örneğin bir çocuğun motor becerilerini yerine getirebilmesi için yazı tahtası, legolar ve bloklar vermek gerekir. Yaş ilerledikçe eğitim seviyesi de artmaktadır. Motor eğitimini tamamlayan bir çocuk artık zekâsı için ilerleme yapması gerekmektedir. Zekâ geliştirmek için puzzle, zekâ küpleri, sudoku vb. zekâ oyunları kullanılmaktadır. Belirttiğimiz gibide ürün çeşitliliğimiz ve güvenirliğimiz farklı alternatiflere de yönlendirebilmektedir.  

Ürün ve kriter olarak farklı alternatiflerimizde bulunmaktadır. Teknoloji ile birlikte karşımıza çıkan kumandalı araçlarımız uzun ömürlü kullanım ve kişilere sağlamlık katmaktadır. Eski kültürlerinden yaşatılması için el oyunları ve misketlerimizde satışa sunulmaktadır

Oyuncak araba satın alırken akılda tutulması gereken birkaç şey vardır:

  1. Yaşa uygunluk: Oyuncak arabanın, satın aldığınız çocuğun yaşına uygun olduğundan emin olun. Ambalaj üzerinde yaş önerileri olup olmadığına bakın.

  2. Güvenlik: Oyuncak arabanın çocukların oynaması için güvenli olduğundan emin olun. Boğulma tehlikesi yaratabilecek küçük parçaları olan oyuncaklardan kaçının.

  3. Kalite: Sert oyunlara dayanabilecek dayanıklı malzemelerden yapılmış oyuncak arabalar arayın.

  4. Fiyat: Oyuncak arabanın fiyatını ve yatırıma değip değmeyeceğini düşünün.

  5. Marka itibarı: Yüksek kaliteli oyuncaklar üretme geçmişine sahip saygın bir markanın oyuncak arabasını seçin.

  6. İlgi alanları: Satın alacağınız çocuğun ilgi alanlarını göz önünde bulundurun. Belirli bir marka veya araba türünü mü tercih ediyorlar? Yarış veya off-road yapmayı seviyorlar mı?

Bu faktörleri aklınızda tutarak, güvenli, dayanıklı ve onunla oynayacak çocuk için eğlenceli bir oyuncak araba seçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR