1

Çıtçıtlı Dosya

 

Çıtçıtlı dosya son yıllarda öğrenciler tarafından kullanımı oldukça popüler olan bir kırtasiye ürünü olsa da ofis hatta resmi kurum işlemlerinde de özellikle tercih edilen bir dosya çeşididir. Basit ve oldukça kullanışlu olan bu ürün ile hem evraklar güvenle muhafaza edilebiliyor hem de evraklarınızın arşivlenmesinde etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. 

 

Dosyanın üst kısmında sadece tek bir çıtçıtlı kilitleme düğmesi ile kapatılıp açılan ve içerisinde tek bir bölme bulunan ürünlerdir. İçerisinde muhafaza edilecek evrakların bölümlenmesi mümkün değildir çünkü içerisi sadece bir cepten oluşmaktadır. 

Kağıtlarınızın etrafa saçılmaması ve derli toplu bir arada durmasına olanak sağlayan ve en önemli özelliklerinden biri de ıslanma gibi dış etkenlerden evraklarınızı koruyor olmasıdır.

 

Çıtçıtlı Dosya mı Körüklü Dosya mı Kullanışlı?

Çıtçıtlı dosya modelleri dosyalama ürünlerinden en çok benzediği ürün körüklü dosya modelleridir. Körüklü dosya çeşitleri içerisinde birden fazla bölüm olan ürünlere denir ancak çıtçıtlı dosyalar sadece tek bir bölmeden oluşmaktadır. Bu sebeple birbirine yapısal olarak benzeyen ürünler olsa da iç yapıları olarak kullanım amacınıza göre farklı hizmetler sunmaktadırlar.

 

Son yıllarda bu dosyaların kullanıcıları tarafından beğenilmesi ve sıklıkla tercih edilmesi sonrasında pekçok marka ve model çıtçıtlı dosya üretilmiştir. Lisanslı ve lisanssız pekçok deseni kırtasiye raflarında yerini almıştır. Lisanslı modellerde en çok Barbie dosya ve Harika kanatlar dosya desenli ürünleri tercih edilir. Ürünün zarf şeklinde olması nedeni ile çıtçıtlı zarf dosya adı da sıklıkla kullanılmaktadır.

Ofis ve okul kullanımlarınızda döküman, evrak ya da ödevlerinizidüzenli bir şekilde doyalayıp muhafaza edebileceğiniz tüm dosya çeşitleri en ucuz fiyat hızlı gönderim ile Depo61'de.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR