₺40,00 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
₺41,25 KDV Dahil
₺41,25 KDV Dahil
₺40,00 KDV Dahil
₺41,25 KDV Dahil
1 2 3 >

Akrilik Boya

Akrilik boya farklı tür zeminlerde resim ya da çizim yapım çalışmalarınızda kullanmanıza olanak sağlayan kırtasiye ürünü bir boya çeşidirir.  Birbirinden güzel resim çalışmalarınızda kullanabileceğiniz akrilik boya çeşitleri rengarenk karışımlar yapmanızı sağlayarak ortaya harika resim çalışmaları koymanıza yardımcı olacak.

Su bazlı olarak inceltilerek fırça yardımı ile uygulanan boyama ürünüdür. İstediğiniz rengi beyaz renk akrilik boya ile suyu karıştırp inceltmeniz durumunda istediğiniz renk tonunu elde edebilirsiniz. Tuval çalışmalarında kullanılabildiği gibi dekorasyon amaçlı yapılan boyama çalışmalarında da sıklıkla kullanılabilir. Akrilik boyalar, ahşaplarınızı boyamak içinde kullanılabilir. Boyanın uygulandıüı bölgede kurumuş olsa dahi su yardımı ile temizliği kolaylıkla yapılabildiğinden tercih edilen üründür.

 

Akrilik Boya Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli !

Akrilik boya nasıl kullanılır ?

Akrilik boya diğer su bazlı boyalara nispeten daha hızlı donma özelliğine sahip olduğundan uygulayacak olan kişinin el çabukluğu ile fırçasını biraz hızlı kullanması gerekecektir.  Hızlı kuruma özelliği aslında bir avantaj olarak görülse de yavaş fırça darbelerine sahip olanlar için dezavantaja olabilir. Yani akrilik boya kullandığınızda çok hızlı bir şekilde boyama çalışmanızı bitirmeniz gerekiyor.

Akrilik boya kullanımından sonra tüp ya da şişe kapakları mutlaka kapatılmalıdır. Resim çalışmanızın uygulanmasının ardından boyanızı kullandığınız fırça, spatula gibi resim malzemelerini yıkayıp durulanamanız gerekmektedir. Aksi halde kapağı açık bırakılan boyaların donabileceği gibi temizlenmemiş fırçalarınızda da donma meydana geleceğinden daha sonra temizleyip yeniden kullanmanız mümkün olmayacaktır.

 

Profesyonel tuval resim çalışmalarında yağlı boyalara göre kokusuz olan bu boya gurubu ressamlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca uygulandığı bölgede kuruyup uzun zaman geçmesine rağmen çatlama oluşmadığından da tercih edilmektedir. 

 

Akrilik Boyaların Genel Özellikleri

Akrilik boyalar kullanıp kuruduktan sonra sudan etkilenmez

Akrilik boya su sabun karışımıyla hafifçe yıkanarak temizlenebilir

Akrilik boya farklı birçok çeşit amaçla ve genellikle hobi amaçlı kullanılan bir boya çeşididir.

Akrilik boya nasıl yapılır?

Akrilik boya ilk önce evlerde hobi amaçlı dekoratif işler için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Duvar boyası olan silikon bazlı plastikler boyalarla benzer şekilde üretilir. Su geçirmez özelliktedir. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR