1

Boya Fırçası

Farklı zeminlerde resim ya da çizim yapım çalışmalarınızda kullanacağınız değişik model ve numaralarda boya fırçası çeşitleri, birçok marka seçeneği ile bu kategoride. Birbirinden güzel resim çalışmalarınızda kullanabileceğiniz boya fırçası çeşitleri rengarenk karışımlar yapmanızı sağlayarak ortaya harika resim çalışmaları koymanıza yardımcı olacak.

 

Boya Fırçası Nasıl Seçilir?

 

Kullanım alanları ve zeminleri için pek çok şekilde, ebatta ve hammaddeden üretilmiş boya fırçası mevcuttur. Öncelikle fırça seçimi yaparken göz önünde tutulması gereken durum hangi boya ile kullanılacağıdır. Guaj boya, akrilik boya, sulu boya ya da yağlı boya gibi pekçok fırça ile kullanılarak yapılan boya çeşiti vardır. Her bir boya için profesyonel çalışma yapacaksınız uygun fırça modelini zeçmeniz gerekmektedir. Resim defteri ya da tuval üzerine yapacağınız ya da herhangi başka bir zemin üzerine yapacağınız resim çalışmaları içinde kullanılacak zemin göz önüne alınarak fırça seçiminde bulunulmalıdır. Son olarakta yapılacak çalışmanın çizgilerinde ki ince işçilik olup olmadığı durumu göz önüne alınarak fırçada kalınlık numaraları tercih edilmelidir.

 

Boya Fırçası Nasıl Temizlenir?

Resim çalışmanızı bitirdikten sonra fırçalarınızın üzerinde kalan boyaları temizlemeniz gerekmektedir. Fırçalarınızın donmaması ve zarar görmemesi için boyama işi bittikten sonra fırçanızı tiner ya da ılık su ile üzerinde ki boyalardan arınıncaya kadar yıkayınız.

Resim dersi ya da hobi resim çalışmalarınızda ihtiyacınız olan tüm boya gereçleri ve boya fırçası çeşitleri Depo61.com'da.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR