1

Resim Çantası

 

Resim çantası okul ya da mühendislik işleri gibi projeleriniz için fonksiyonel kullanımlara sahip büyük ebatlı omuzda taşımalı aparatı ile üretilen çanta çeşididir. Resim çantası okul öğrencilerinin resim derslerinde resim defteri ya da büyük ebatlı resim kağıtları ve diğer kırtasiye malzemlerini kolaylıkla taşımalarına olanak sağlar. Omuz askısı  her boya ayarlanabilir özellikleri ile öğrencilerin kullanımını kolaylaştırır. Resim defteri ve resim kağıtlarınızın kırışmadan taşınmasına olanak sağlar size de ortaya harika eserler koymak kalır.

 

Öğrenciler okul artık derslerin ezber yapılıp insanın sadece bilgiyi taşıyan varlıklar olmasına odaklanmasından uzaklaşıp, insanın becerilerine de odaklanıp onları prtaya çıkmasına ve geliştirilmesine katkı sağlaması görevini üstlenmesinden sonra bu alanda en büyük paya sahip olan ders görsel sanatlar dersi olmaktadır.

 

Proje Çantası

Proje çantası öğrencilerin fiziksel beceriler kazanmasının dışında sanatsal anlamda ve estetik duygu gelişimine de katkı sağlayan resim derslerinde kullandıkları materyalleri rahatlıkla taşımaları için tasarlanmış okul çantasıdır. Eskiden olduğu gibi birkaç boya ile kağıt üzerine birkaç karalamanın yapıldığı ders olmaktan çıkıp artık Quilling seti ile yeni sanatsal alanları geliştirip, sim ve pullar kullanılarak rengarenk çalışmalar ortaya konmaktadır. Bu projelerin taşınabilmesine olanak sağlayan çanta modelleri sırt çantasından farklı tasarımlara sahip olan proje çantası çeşitleridir.

Resim derslerinin fonksiyonları değiştikçe ve kullanılan kırtasiye ürünleri farklılaştıkça okul çantası dışında bu alan yönelik resim çantası modellerine de ihtiyaç doğmuştur. Bu çantalar zamanla çok farklı dış renk seçenekleri ile öğrencilerin zevkine de hitap ediyor.

Resim defterlerinin boyu büyüdükçe sırt çantalarının içerisinde taşınması mümkün değildir. 35x50 resim çantası ölçüleri bu alanda en sık kullanılan çanta ölçüsüdür. Özellikle ortaokuldan sonra resim derslerinde kullanılan resim defteri boyutu ilköğretimde kullanılan boyuttan bi hayli büyük ebatlara sahiptir. Bu resim defterlerinde genellikle guaj boya çalışmaları yapılmaktadır. Resim defterlerinin taşıma sırasında kırışmaması yapılan çalışmalara zarar gelmemesi için önemlidir. Bu yüzden katlanmadan, kırışmadan düz bir şekilde taşınması zorunlu hale gelmektedir. Omuzdan asılarak taşınan düz şekilli bu çantalar içerisinde ki iç ceplar sayesinde resim defteri ve kağıtların boya ve diğer kalem ürünleri ile karışmasını engeller. Üst kısımlarında bulunan ve boydan boya açılan fermuarları sayesinde içerisine konulan kırtasiye ürünlerini rahatlıkla koyup alabilmemize olanak sağlarlar.

 Aradığınız tüm ölçü ve model resim çantası, proje çantası modelini Depo61.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR