Deri Mont Boyası

Deri mont boyası, deri montunuz için gerekli olan bütün boyama işlerinde pratik bir şekilde kullanabilmeniz için tasarlanmış bir üründür.

Deri mont boyama işleminin en önemli görevi yıpranmış ya da solmuş deri montlarınızın eskisi gibi şık bir görünüme kavuşabilmesi ve montunuzun dış etkilere karşı korunmasının artırılmasıdır. Bütün giysilerimiz gibi deri montlarda zamanla yıpranıp, ilk günkü formunu kaybeder. Derinin dış ve iç kısımlarında ki renkler aşınabilir, çeşitli kırışıklıklar oluşabilir veya katlama izleri meydana gelebilir. Bu durum montunuzun görünümünü kötüleştirdiği gibi dayanıklılığını da azaltmaktadır. Bunun önüne geçmek tamamen sizin elinizdedir. Ayrıca farklı deri mont boyama işlemleri ile deri montunuzu daha farklı renk görünüme de geçişini sağlayabilirsiniz.

Deri montlarınızı boyarken oldukça dikkatli olmanız gerekir. Yanlış yapılan bir işlem derinin görünümünü kaybetmesine, deri üzerinde istenmeyen tabaka oluşmasına, deri montun boyasının akmasına ve kötü bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Deri mont boyama işlerinizde mutlaka kaliteli malzeme ve özenli bir işlem gerçekleştirin. Depo61'den sipariş vereceğiniz tüm Sitil deri mont boyası malzmeleri kaliteli markaların etkili sonuçlar veren ürünleridir.

Nasıl Boyanır?

 Uzun süreli kullanım ve buna bağlı dış hava koşulları nedeniyle yıpranan ilk günkü formunu ve rengini kaybeden montlarınızın kuru bir bezle silinmesinin arından yüzeye uygulayabilirsiniz. Gerekli kuruma zamanı beklendikten sonra montunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Montlarınıza Gölgelendirme, Karartma Nasıl Yapılır?

Açık renkli deri montunuzun istediğiniz bir bölgesi, herhangi bir parçası veya tamamını daha koyu tonda renkler kullanarak karartma işlemine tabi tutabilirsiniz. Uygun bölge ve parçalarda yapılan karartma işlemi deri montunuza yeni bir hava katacaktır. Açık renkli deri montlarda uygulanan çizgileme türü deri mont boyama işlemi deri montunuza çok başka bir hava katacaktır. Dikiş bölgelerine yapılan ince boyama ile montunuz yepyeni bir görünüme kavuşabilir. Deri montunu gölgelendirmek için yapılacak olan işlemler deri mont boyası ile karartma ve çizgileme işlemleri ile hemen hemen benzerlik göstermektedir ancak deri montunuzun tamamı üzerinde uygulanmaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR