₺29,90 KDV Dahil
₺49,00 KDV Dahil
1

Delgeç

 

Delgeç, ofis kırtasiye ürünleri içerisinde daha çok arşivleme işi yapan birimlerin kullandığı doyalanacak evraklar için ayarlanmış bir ölçü ile delme işlemi yapıp kağıtların dosyalar marifeti ile arşivlenmesine yardımcı olan bir üründür. Kullanıcısının isteği doğrultusunda delik sayısında farklılıklar ve ebatarında da küçük ve büyük olmak üzere çeşitlilikler gösteren delgeç ürünleri genellikle kullanılan iki adet yuvarlak delik delen modelleridir. 

 

Delgeçlerin delme şekilleri dosya modelleri ile uyum halindedir. Aksi halde dosya modellerinden hiçbirisine uymayacak kağıtların delinmiş olması birşey ifade etmemektedir. Delinen her kağıdın delindiği kısımlara geçip arşivlenmesine uygun bir dosyanın mutlaka bulunası gerekmektedir.

 

Günümüz teknoloji çağında her ne kadar tüm evraklar dijital ortamda arşivleniyor olsa da bu durum dital kaybın gerçekleşmesi riskinde belgelerin gerçek ortamda basılı bir şekilde arşivlenmesi gerekliliğini ortadan kaldırmış değildir. Devlet ve özel kurumlarda genellikle devletle olan yazışmalar ya da müşteri ile olan belgelendirmelerin düzenlibir şekilde dökümanlandırılarak gerçek arşiv ortamında saklanması gerekmektedir. Bu arşivlenme işletmenin hacmine göre büyük bir depolama alanına ihtiyaç duyar. Bu alanlarda ihtiyaç duyuldupunda bir belgenin bulunması bir kişinin uzunca zamanını almaktadır. Bu tip iş ve zaman kaybını önlemek için doğru bir arşivleme oluşturlması gerekmektedir. Bunun için işletmenin şartlarına göre değişik metodlar uygulanabilir. İhtiyaçlar doğrultusunda dosya ve klasörler seçilip bu dosya ve klasör modelleri içerisine konulacak evrakların delinmesi gerekliliği ortaya çıkar. Delgeç modelleri işte tamda bu durumda zımba makineleri gibi hayati bir öneme sahiptir. Kullanımında işlerin oldukça kolaylaşması sağlanır.

 

Şekilli Delgeç

 

Şekilli delgeç modelleri özellikle son yıllarda hobi amaçlı süslemeler yapmakta ve anaokulu ders etkinliklerinde sıklıkla kullanılan farklı renk ebat ve şekil modelleri ile hayatımızda yerini alan kırtasiye ürünüdür. Bu delgeç modeli klasik delgeçlerden farklı olarak yuvarlak bir delik oluşturmak yerine özellikle eva, karton gibi malzemelerden istenilen figürde kesimler yapmamıza yardımcı olan ürünlerdir. Ürünlerin üzerinde bulunan ve kesilecek malzemeye uygulanan basıncın ardından ortaya çıkacak olan figürü oluşturmamıza yardımcı olurlar. Genellikle kesimi yapılan ürünler diğer hobi ya da ders içi etkinlik ürünlerini süslemek için kullanılırlar.

- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 964908633 -->