Müzik Defteri

 

Müzik defteri okullarımızda ilkokuldan itibaren kullanılan ve üzerinde notaları çizebileceğimiz alt çizgileri olan ve genellikle de başlangıç noktasında da sol anahtarı bulunan defterdir. Bu defterler sayesinde öğrenciler okul müfredatında yer alan düzeyde müzik dersi etkinliklerini yaparlar. Nota ve diğer müzik dersi notlarını aldıkları bu defterler bazen bir müzisyenin ilk adımlarının yapı taşı olabilmektedir. Sanatçı eğilimin gelişimini ve eğitiminin başlangıcını oluşturan bu defterler pek çok marka ile değişik modelleri üretilerek her öğrencinin zevkine göre tasarımları mevcuttur. 

 

Okul defteri olarak kullanılan diğer kareli çizgili yada çizgisiz defter çeşitlerinden iç tasarım olarak bi hayli farklılık gösteren müzik defterleri iç tasarım yapısı ile müzik dersinde kullanılacak olan notaların yazılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. 

  

İnsanlar bilgi, sanat ve beceri eğitimlerini ilk olarak örgün eğitim sistemleri olan okullarda öğrenirler. Matematik dersinde sayıları, Türkçe dersinde edebi metinler, beden eğitimi dersinde fiziksel gelişimi, resim derslerinde resim defteri ile görsel becerilerinin farkına varır ve bu gelişiminde ilk adımlarını atmakaya başlar. 

 

Müzik derslerini çocuklarımızın bilişsel, duyuşsal ve ifade becerilerinin tamamını içine alan sanatsal becerilerini desteklamak için müzik öğretmenleri tarafından her sınıf düzeyinin müfredatına göre uygun şekilde verilmektedir. Okul kırtasiye ürünleri içierisinde fülüt, meladika gibi enstrümanların kullanıldığı bu derslerde kullanılan müzik defteri en ucuz fiyat ile kırtasiye alışveriş mağazanız Depo61.com'da.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR