₺49,00 KDV Dahil
₺69,00 KDV Dahil
1 2 >

Zımba

 

Zımba ofis kırtasiye ürünleri içerisinde, hem iş hayatında hem de gündelik hayatımızda sıklıkla ihtiyaç duyduğumuz genellikle alakalı dökümanları bir arada tutmaya yarayan bir arşivleme ürünüdür. 

 

Zımba Kullanım Şekli

Yaptığı işlem göz önüne alındığında yapılan bu işlem için kullanımı oldukça pratik bir ürünüdür. Hemen hemen tüm modellerindeki klasik kullanım şekli zımba teli haznesine konmuş olan zımba telini bastırma koluna basınç uygulayarak birbiririne iliştirilmesi istenen kağıtları delerek zımba telinin son kağıdın arka kısmından çıktıktan sonra kıvrılarak kağıtları bütün hale getirmesi şeklindedir. Birbirine iliştirilecek kağıtların adetine göre kullanılan zımbanın ve zımba teli ebatının farklılıklar göstermesi gerekmektedir. Birkaç sayfalık bir dökğman için daha kısa tel ve ufak bir zımba makinesi kullanılırken yüksek adetli kağıtlar için daha profesyonel zımba makineleri ve daha uzun zımba telleri kullanılması gerekmektedir.

  

Zımba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 

Önceliklezımbaya ihtiyacımız olduğunda kullanacağımız sıklık ve makinede zımbalayacağımız kağıtların kalınlıklarını göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Seri ve az kağıt kullanımları için daha çok pens tipi zımba makinesi kullanılabilecekken daha fazla adetli zımbalama işlemleriniz için kollu ve daha büyük ve kağıt delme kapasitesi yüksek makineleri tercih etmelisiniz.

Zımba makineleri her ne kadar mekanik ürünler olsa da kullanım ebatlarının ve şartlarının üzerinde ki kullanımlarda bozulmalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.  bu yüzden zımba satın alırken mutlaka işinizin yoğunluğuna uygun bir model tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Zımba Telleri

 

Günümüzde kırtasiye raflarında pekçok marka model ve ebatta zımba teli mevcuttur. Özellikle, krom ve bakır modelleri bilinmektedir. Kalite olarak birbirine yakın olan bu iki hammaddeden üretilmiş zımba tellerinden tercih edecek oldupunuz zımbalamak istediğiniz kağıt sayısına uygun uzunluk ve mukavemet gücüne sahip zımba teli olmalıdır. Ayrıca uzunluğu kadar makinenizin zımba haznesinin genişliğine uygun ebatta tel seçiminde de bulunmalısınız. Aksi taktirde aldığınız zımba teli hazneye ya girmeyecektir ya da bol olduğundan zımbalama işlemini gerçekleştirememkle karşı karşıya kalacaksınız.

 

Ofis kırtasiye ürünlerinden bireysel ya da işyeriniz için ihtiyaçlarınızı toptan olarak en uygun fiyatlarla bol seçenek içinden istediğinizi tercih ederek Depo61.com üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

- Global site tag (gtag.js) - Google Ads: 964908633 -->